ریخته گری آلیاژهای آلومینیوم

ریخته گری آلیاژهای آلومینیوم

ریخته گری آلیاژهای آلومینیوم

آلومینیم ، دومین عنصر فلزی فراوان بر روی زمین، از زمان اواخر قرن نوزدهم به یک رقیب اقتصادی در کاربردهای مهندسی تبدیل شد. ظهور سه توسعه صنعتی با تقاضای ویژگی های فازی با ویژگی های منحصر به فرد آلومینیم و آلیاژهایش همخوانی داشت و به طور عمده از رشد تولید و استفاده از فلز جدید سود می برد.

برجسته ترین ویژگی آلومینیم جند کاره بودن آن است. دامنه ویژگی های فیزیکی و مکانیکی که می توانند پیشرفت کنند- از آلومینیم تصفیه شده بسیار خالص (مقاله ویژگی های فلزات خالص را در آتی مقاله مشاهده کنید) – قابل توجه است. اخیرا بیش از سیصد ترکیب آلیاژی شناخته شده اند و گونه های بسیار دیگر از لحاظ بین المللی و در روابط تهیه کننده/ مصرف کننده پیشرفت کرده اند. ترکیبات برای هر دو آلیاژهای آلومینیم قالب و ساخته و پرداخته شده در مقاله (آلیاژ و سیستم طراحی درجه سختی برای آلومینیم و آلیاژهای آلومینیم) تدارک دیده شده اند.

سطوح آلومینیم می تواند بسیاز زیاد منعکس کننده باشد. انرژی تابشی ، نور مرئی ، حرارت تابشی و امواج الکترومغناطیسی به طور موثری بازتاب می شوند، در حالی که سطوح آند (قطب مثبت) شده و آند شده تیره می توانند بازتاب کننده یا جذب کننده باشند انعکاس آلومینیم پوشش شده بر روی حیطه وسیعی از طول موجها ، منتهی به انتخاب آن برای تنوعی از مصارف تزیینی و کاربردی شده است.. آلومینیم تصفیه شده از بوکسیت در یک حمام کریولیت با اضافات مختلف نمک فلورید که برای کنترل حرارت حمام، چگالی ، مقاومت و حلالیت آلومینیم ساخته شده اند، محلول است. یک جریان الکتریکی سپس از طریق حمام می گذرد تا آلومینیم حل شده را با شکل گیری اکسیژن و واکنش با آند کربن و جمع کردن آلومینیم به عنوان یک پد در کاتد الکترولیز کند. این فلز تفکیک شده به طور ادواری به وسیله شیوه های خلا یا سیفون در دیگهای ذوب فلز برداشته شود که سپس به تسهیلات قالب گیری جایی که شمش ها تولید می شوند، منتقل می شود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterate
1.89
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود ریخته گری آلیاژهای آلومینیوم
3.7MB PDF
دانلود گاززدایی آلومینیوم (Degassing of Aluminum Alloys) به همراه ترجمه
1.36MB docx

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران