راهنمای تغذیه گذاری در ریخته گری فولاد

Steel Founders’ Society of America

تغذیه گذاری در فولاد

در سال ۱۹۷۳ انجمن ریخته گران فولاد آمریکا کتاب ” راهنمای تغذیه گذاری فولاد ها ” را باهدف تامین اطلاعات فنی کافی برای ریخته گری فولاد منتشر نمود.

ریخته گری فولاد در مقایسه با ریخته گری آلیاژهای دیگر از شرایط ویژه ای برخوردار است. بالا بودن درجه حرارت ذوب و بارریزی، گاززدائی و سرباره گیری دقیق مذاب، انقباض زیاد مذاب در خلال انجماد اهمیت کیفیت قطعات فولادی بعلت شرایط کاربردی آنها که عموماً باید از استحکام و دقت ابعادی خوبی برخوردار باشند و موارد دیگری که مجموعاً بکارگیری تکنولوژی پیچیده تری را برای دست یابی به قطعات مطلوب در فولادریزی، اجتناب ناپذیر می سازند.

در این راستا، تغذیه گذاری بعنوان بخشی از تکنولوژی و تعیین روش ریخته گری قطعات فولاد همواره در مرکز نقل مسائل و مشکلات مربوطه قرار دارد. محاسبه دقیق ابعاد تعذیه، افزایش کاراءی و تعیین محل دقیق آن، نحوه برش تغذیه و … عواملی هستند که نقش تعیین کننده ای را در تضمین سلامت و مطلوبیت قطعه ریخته شده ایفا می کنند. بطورکلی در چهارچوب خواستگاه اصلی کتاب یعنی ” تغذه گذاری در ریخته گری قطعات فولادی ” دو هدف که ارتباط تنگاتنگی با هم دارند دنبال می شود.

از یکسو بکارگیری این کتاب در صنایع فولادریزی، با ارائه جداول، فرمولها و روش های عملی و م ثال های مختلف ممکن گردیده است. از سوی دیگر با طرح اساس تئوریک روش ها و نظریات مختلف از قدیمیترین تا جدیدترین آنها، استفاده کتاب را برای دانشجویان و پژوهشگران میسر می سازد.در کتاب راهنمای تغذیه گذاری فولاد دستورالعمل های موجود در ریخته گری فولاد در حال افزایش بر اساس ریخته گری آزمایشی تهیه شده است. کار و توسط شبیه سازی های رایانه ای پشتیبانی می شود. صنعت ریخته گری فولاد به خوبی مورد استفاده قرار گرفته است.این کتابچه راهنمای انتشار از زمان انتشار ، پیروی از دستورالعمل ها تولید یک قطعه ریختگی سالم را به ارمغان می آورد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.6
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب Feeding & Risering Guidelines for Steel Castings
1MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران