دانلود فیلم کوره قوس الکتریکی

دانلود فیلم کوره قوس الکتریکی

کوره قوس الکتریکی چیست؟

کوره قوس الکتریکی، ابزاری مهم به جهت کاربرد برای ذوب قطعات آهنی و غیر آهنی با سرعتی بالاست. این کوره بر مبنای ذوب بار کوره توسط قوس الکتریکی ایجاد شده بین الکترودهای گرافیتی و بار فلزی عمل می کند.

این کوره شامل یک حمام بزرگ و کم عمق است که با لایه نسوز اسیدی یا بازی پوشش داده می شود. بالای بستر حمام مذاب، الکترودهای کربنی تعبیه می شوند که قابلیت تغییر ارتفاع دارند. لازم به ذکر است فلزی که مذاب را تشکیل می دهد، قراضه با ترکیب شناخته شده است.

هنگامی که کوره با قراضه شارژ شد، الکترودها پایین آورده می شوند و جریان الکتریکی از طریق ترانسفورمرها برقرار می گردد. سپس الکترودها بالا می روند و قوس الکتریکی از الکترود به فلز برقرار می شود.

قوس الکتریکی ایجاد شده گرمای بسیار زیادی ایجاد می کند. همین حرارت سبب می شود که فرایند ذوب شارژ آغاز شود. دما در نزدیکی نوک الکترود ممکن است تا حدود ۴۱۰۰ درجه سانتیگراد نیز برسد که قراضه را با سرعت زیادی ذوب می کند.

کوره قوس

اصول کار کوره EAF

برای انجام ذوب با کوره EAF، ابتدا داشتن یک حوضچه مذاب آهن و شارژ آهن اسفنجی در آن ضروری است. همان طور که ذکر شد این حمام مذاب در ابتدا توسط قراضه ها شکل می گیرد. در هر کوره سه الکترود از سقف کوره عبور کرده و بر بالای جریان مذاب و یا در داخل آن قرار می گیرد.

در حالی که هریک از الکترودها به یک فاز جریان برق متصل می گردند، جریان از هر الکترود به داخل بار کوره جریان می یابد و منجر به ایجاد حرارت زیاد و در نتیجه ذوب مواد کوره می شود.

اصول کار کوره EAF

الکترودها بسته به کیفیت بار و میزان بار حرکت عمودی نوسانی به بالا و پایین دارند که در نتیجه طول قوس ایجاد شده تغییر کرده و مقدار حرارت لازم برای ذوب تنظیم می‌شود.

در ابتدا جریان بالا با ولتاژ بالا جهت استفاده از حداکثر انرژی اعمال می گردد. با برقراری جرقه و ذوب قراضه ها در هنگامی که درجه حرارت به ۱۵۵۰ برسد، شارژ آهن اسفنجی به کوره آغاز می شود و به تدریج ولتاژ نیز به مقدار مطلوب کاهش می یابد. در این خلال آهک و فلوئورین جهت تشکیل سرباره به کوره افزوده می شوند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/rateraterate
2.5
6 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود فیلم کوره قوس الکتریکی
۳٫۱۵دقیقه mp4

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • جنابی 1394 آبان 11 دوشنبه

  واقعا ممنونم خیلی کمکم کرد

  آیا برای شما مفید بود
 • جنابی 1394 آبان 11 دوشنبه

  مرسی واقعا خدااجرتون بده

  آیا برای شما مفید بود
 • رضا حيدري 1393 مرداد 29 چهارشنبه

  عالي عالي عالي

  آیا برای شما مفید بود
 • rasoul 1392 خرداد 23 پنجشنبه

  مرسی عالی بود…….

  آیا برای شما مفید بود
 • saeed 1391 بهمن 11 چهارشنبه

  سلام . ببخشید این رو چه جوری باید دانلود کنیم …

  آیا برای شما مفید بود
  • حسين يعقوبي 1394 مرداد 13 سه شنبه

   روی گزینه دانلود کلیک کنید !

   آیا برای شما مفید بود