دانلود جزوه و نمونه سوالات درس بتن ۱ و ۲

بتن به هر ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی تشکیل شده باشد گفته می شود. اجزای تشکیل دهنده بتن می تواند شامل انواع مختلف سیمان، سرباره کوره ها، گوگرد، مواد پلیمری و انواع افزودنی ها باشد. هم چنین با توجه به روش ساخت، ممکن است از حرارت، بخار آب، اتوکلاو، خلأ، فشارهای هیدرولیکی و متراکم‌کننده‌های مختلف استفاده شود.

بتن به طور کلی محصولی است که از ترکیب آب با سیمان آبی و سنگ دانه های مختلف در اثر واکتش آب با سیمان در شرایط محیطی خاص می شود. امروزه با پیشرفت فناوری مشخص شده است که صرف توجه به مقاومت به عنوان یک معیار برای طرح بتن برای محیط‌های مختلف و کاربردهای مختلف نمی‌تواند جوابگوی مشکلاتی باشد که در درازمدت در سازه‌های بتنی ایجاد می‌گردد. مشاهده خرابی‌هایی با عوامل فیزیکی و شیمیایی در بتن‌ها در اکثر نقاط جهان و با شدتی بیشتر در کشورهای در حال توسعه، افکار و اذهان مهندسان و شیمیدانان را به سمت طرح بتن‌هایی با ویژگی خاص و با دوام لازم سوق داده‌است.

بتن ها با توجه به مواد تشکیل دهنده و روش های ساخت به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که از جمله پرکاربردترین آن ها می توان به بتن پرمقاومت، بتن های سبک، بتن های سنگین، بتن های پاششی، بتن های اصلاح شده با پلیمر، بتن های خود متراکم شونده، بتن های الیافی، بتن های هوادار اتوکلاو شده، بتن های اسفنجی، بتن های شفاف، بتن های رنگی، بتن های غلتکی، بتن های انعطاف‌پذیر و بتن های مگر اشاره کرد.

در این قسمت جزوات بتن که توسط اساتید برترین اساتید کشور تدریس شده برای استفاده علاقه مندان قرار داده شده است. مطالب این بخش شامل جزوه بتن ۱، جزوه بتن ۲، نمونه سوالات بتن برای آزمون های استخدامی و حل مسائل مربوط به سازه های بتونی است که گردآوری شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.14
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود مجموعه جزوات درس بتن1
57.2MB ZIP
دانلود مجموعه جزوات درس بتن2
55.5MB ZIP
دانلود مجموعه محاسبات سازه های بتنی
6.11MB ZIP
دانلود طراحی سازه های بتنی
27.5MB ZIP

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران