حساب دیفرانسیل وانتگرال آپوستل – جلد اول

حساب دیفرانسیل وانتگرال آپوستل – جلد اول

حساب دیفرانسیل وانتگرال آپوستل

Calculus Vantgral Pvstl

شرح :

حساب دیفرانسیل و انتگرال آپوسل اولین کتابی بود که برای چاپ در شورای گروه ریاضی، آمار و کامپیوتر مرکز نشر دانشگاهی در سال ۱۳۵۹ به تصویب رسید.

کتابی است که در دو جلد که از بدو انتشار هم در تدریس از آن استفاده شده و هم به عنوان یک مرجع معتبر مورد استفاده قرار گرفته است.

کیفیت بارز این کتاب سطح دقت مطالب در آن است که کتاب را از کتب مشابه فعلی ممتز می سازد. با اینحال تنوع مطالب در آن به حدی است که نه تنها برای تدریس دررشته ریاضی مناسب ترین کتاب است بلکه هر دانشجوی که بخواهد ریاضیات پایه را بروش اصولی فراگیرد.می توناد از آن استفاده نماید.

در این ترجمه ما راه دقیق را پیش گرفته ایم؛ در برگرداندن مطالب حتی المقدور دخل وتصرف نکرده ابم؛ حتی واحد های آن را که در دستگاه متریک نبودند تفییر نداده ایم . در عین حال از شیوئی ترجمه غافل نبوده ایم .

روش این کتاب از گسترش تاریخی و فلسفی حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیل ناشی شده است. به عنوان مثال، انتگرالگیری پیش از مشتقگیری مورد بحث است. اگرچه این ممکن است به نظر عده ای غریب بیاید از نظر تاریخی درست و از جنبه آموزشی بقاعده است.

مفهوم انتگرام ابتدا برای توابع پله ای تعریف شده است. چون انتگرال یک تابع پله ای چیزی جز یک مجموع متناهی نیست نظریه انتگرالگیری در این حالت بغایت ساده خواهد بود. دانشجو ضمن اینکه خواص انتگرال توابع پله ای را یاد میگیرد در بکارگیری نماد جمع بندی تجربه آموخته و همزمان با آن با نمادگذاری در انتگرال ها آشنا می شود. این زمینه را طوری فراهم میکند که انتقال از توابع پله ای به توابع کلیتر سهل و طبیعی جلوه خواهد کرد .

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.43
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود حساب دیفرانسیل وانتگرال آپوستل - جلد اول
27.8MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران