جوشکاری منیزیم و آلیاژهای آن ( Liu Liming)

جوشکاری منیزیم و آلیاژهای آن ( Liu Liming)جوشکاری منیزیم و آلیاژهای آن

جوشکاری یکی از روش‌های تولید است. هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به‌یکدیگر است؛ به‌گونه‌ای که خواص اتصال برابر با خواص ماده پایه باشد. منیزیم فلزی است ضعیف و نادر به رنگ سفید تا نقره‌ای با نماد Mg، عدد اتمی ۱۲و ساختار بلور آن شش گوش یا هگزاگونال متراکم است که هشتمین عنصر فراوان در پوسته زمین و سومین عنصر فراوان و قابل حل در آب دریاست. تمایل شدید به ترکیب با اکسیژن و دیگر محلول های اکساینده شیمیایی دارد. منیزیم در گروه دو (IIA) جدول تناوبی به عنوان فلز قلیایی خاکی قرار دارد. در دمایی بالاتر ازC۲۵۰ صفحه های فعال اضافی وارد می شود و خاصیت مومسانی منیزیم و برخی آلیاژهایش افزایش می یابد.

منیزیم با خلوص بیش از 99/8% از نظر تجاری به آسانی قابل حصول است ولی این فلز در حالت غیر آلیاژی به ندرت کاربرد مهندسی دارد. این فلز دارای شبکه بلوری شش وجهی بوده و با توجه به انواع عناصری که با آن محلول جامد می سازند، دارای خواص آلیاژی قابل توجهی است. در این ارتباط آلومینیوم، روی، لیتیوم، سدیم، نقره و زیرکونیم و توریم عناصری هستند که در آلیاژهای تجارتی منیزیم وجود دارند. این فلز به عنوان اکسید زدا و گوگرد زدا در ساخت آلیاژ نیکل و مس کاربرد دارد .

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.67
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود جوشکاری منیزیم و آلیاژهای آن (Welding and joining of magnesium alloys)
25.84MB PDF
دانلود مقاله پوشش دهی منیزیم و آلیاژهای آن توسط لیزر به همراه ترجمه
9.38MB docx

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • رضا محسن زاده 1394 اسفند 10 دوشنبه

  با سلام
  چرا این کتاب و چند کتاب دیگه دانلود نمیشند؟ اگر ممکنه راه حل دانلودشون رو بفرمایید
  ممنون

  آیا برای شما مفید بود
  • حسين يعقوبي 1394 اسفند 10 دوشنبه

   با سلام . از لینک کمکی استفاده کنید .

   آیا برای شما مفید بود