جزوه خوردگی و اکسیداسیون دکتر نیما (دانشگاه صنعتی شریف)

خوردگی و اکسیداسیون

خوردگی و اکسیداسیون

جزوه خوردگی و اکسیداسیون دکتر نیما

(دانشگاه صنعتی شریف)

جزوه خوردگی و اکسیداسیون حاضر یکی از کاملترین جزوات خوردگی دانشگاه های کشور بوده که بصورت جامع به تمامی مباحث پرداخته است. این جزوه ۱۳۸ صفحه ای با نهایت کیفیت اسکن شده است که نمونه صفحه ی آن را در ادامه صفحه می توانید مشاهده فرمایید. در این جزوه از منابعی چون کتاب مهندسی خوردگی فونتانا و خوردگی شریر استفاده شده است ، که شامل مباحثی چون خوردگی، واحد میزان خوردگی، جدول اکسیداسیون استاندارد، انواع خوردگی، کنترل خوردگی، خوردگی حفره ای، خوردگی شکافی، خوردگی یکنواخت، خوردگی موضعی، خوردگی گالوانی، خوردگی سایشی، خوردگی انتخابی، خوردگی اتمسفری، اندازه گیری سرعت خوردگی، پلاریزاسیون خطی، اکسیداسیون، حفاظت و پیشگیری از خوردگی، حفاظت خوردگی، حفاظت کاتدی، حفاظت آندی، ممانعت کننده ها و مختصری بر پوشش دادن و روش آن می باشد. جزوه خوردگی و اکسیداسیون دکتر افشار از دانشگاه صنعتی شریف ، جزوه مناسبی جهت استفاده دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مواد می باشد.

تخریب و تحلیل رفتن مواد را اصطلاحا خوردگی می نامیم، البته نه هر تخریبی، مواد در هر شرایطی تخریب می شوند که به جنس ماده و محیط اطراف بستگی دارد. دما عامل موثری در شدت خوردگی و نخریب است. افزایش دما معمولا سرعت انجام واکنش ها را بیشتر می کند. در محیط های دریایی ، مهمترین آلاینده کلر است که به شدت باعث تخریب می شود. فلز در محیط های اسیدی معمولا بیشتر از محیط های قلیایی خورده می شود. در جایی که اکسیژن بیشتر است خوردگی بیشتر است. کلمه زنگ زدن را فقط برای آلیاژهای آهنی به کار می بریم. اکسید آلومینیوم بی رنگ است. اکسید روی در ضخامت های کم بی رنگ است اما در ضخامت های بیشتر مانند شوره می شود. در دماهای بالا هوردگی معمولا به صورت اکسیداسیون است. خوردگی در محیط های گازی و حتی مذاب هم به وجود می آید.

 

 

 

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterateraterate
3.33
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Oxidation and corrosion booklet
10.6MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران