جزوه آموزشی استاندارد API ،AWS و ASME

جزوه آموزشی استاندارد
جزوه آموزشی استاندارد

استانداردها بر حسب گستردگی دامنه تحت پوشش، دارای پنج سطح کارخانه ای، شرکتی (جامعه ای)، ملی، منطقه ای و بین‌المللی هستند. استاندارد کارخانه ای توسط یک کارخانه برای استفاده در همان واحد تدوین می شود. البته گاهی کارخانجات، شرکتها یا تشکیلاتی که در یک زمینه خاص فعالیت می کنند، از طریق ایجاد یک جامعه یا انجمن، استانداردهای خاص خود را تدوین می کنند مانند انجمن جوشکاری آمریکا (AWS).

استاندارد ملی توسط موسسه استاندارد در یک کشور با توجه به تمام شرایط خاص همان کشور مانند اقتصادی، اجتماعی، علمی و فنی تهیه می شود. انجمن جوشکاری آمریکا (American Welding Society، AWS) یک موسسه علمی غیرانتفاعی است که برای پیشرفت جوشکاری و فرایندهای مرتبط در زمینه استانداردسازی، آموزش در حوزه‌های جوشکاری، برش با قوس الکتریکی و گاز، لحیم‌کاری، پوشش‌دهی حرارتی فعالیت دارد.

این انجمن در سال ۱۹۱۹ میلادی از کمیته جوشکاری زمان جنگ آمریکا به منظور پیشبرد جوشکاری و فرایندهای وابسته به آن ایجاد شد . انجمن جوشکاری آمریکا اسناد مختلفی در مورد استفاده و کنترل کیفی فرایندهای جوشکاری منتشر کرده‌است. این اسناد شامل دستورالعمل‌ها، مشخصات، رویهٔ توصیه‌شده، طبقه‌بندی‌ها، روش‌ها و راهنماها است.

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (American Society of Mechanical Engineers) و به اختصار به آن ASME گفته می شود، یک انجمن علمی مهندسی با تمرکز در زمینهٔ مهندسی مکانیک است. انجمن مهندسان مکانیک آمریکا یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌هایی است که دست به تدوین استاندارد زد. این انجمن بیش از ۶۰۰ نوشته و استاندارد شامل استانداردهایی در زمینه دیگ بخار و مخازن تحت فشار، آسانسورها، اندازه‌گیری جریان سیالات در کانال‌ های بسته، جرثقیل‌ها، ابزار دستی و ماشینی را در منابع خود دارد.

جزوه آموزشی استاندارد به طور جامع درباره استانداردهای AWS ، ASME و API بحث می کند. در این پست جزوات آموزشی استاندارد در قالب فایل PDF برای دانلود در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterateraterate
4
5 نظر ثبت شده
مواد کنکور

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • عطا 1399 مهر 27 یکشنبه

  لینک دانلود پیدا نمیکنم. گزینه “مشاهده فایل های دانلود” هم که میزنم چیزی برام باز نمیکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1399 آبان 01 پنجشنبه

   سلام
   جهت دانلود اتصال خود را به فیلتر شکن قطع کنید. لینک ها نمایان می شوند.

   آیا برای شما مفید بود
 • پیمان 1399 مهر 17 پنجشنبه

  سلام واسه مسخره بازی لینک دانلود گذاشتید استاندارد asme لود نمیشه برادر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  آیا برای شما مفید بود
  • حسين يعقوبي 1399 مهر 19 شنبه

   چک شد مشکلی نیست.

   آیا برای شما مفید بود
 • مصطفی 1398 تیر 22 شنبه

  لطفا در صورت امکان استاندارد ASTM C633را قرار دهید ممنون

  آیا برای شما مفید بود