تکنولوژی های تولید فزاینده Additive Manufacturing Technologies

تولید فزاینده

تولید فزاینده

تکنولوژی های تولید فزاینده

Additive Manufacturing Technologies

عصر حاضر، زمانی حساس جهت توسعه و کاربرد تکنولوژیهای پیشرفته در بخشهای خودروسازی، هوا فضا، دریایی، نفت و گاز، پتروشیمی، پزشکی، و میکروساخت می باشد. از اولین باری که بشر توانست با داشتن صرفا اطلاعات دیجیتالی از شی مورد نظر خود، مدل آنرا بدون نیاز به ابزار بسازد، حدودا یک ربع قرن میگذرد. این دستاورد بزرگ ابتدا نمونه سازی سریع نام گرفت. اما در ادامه به نام تکنولوژی ساخت افزایشی (AM ) تغییر یافت که معنای جامع تری را در بر دارد. بدون شک تکنولوژی ساخت افزایشی AM و کاربرد های آن در جوامع صنعتی دنیا غیر قابل جایگزین می باشد. بسیاری از کمپانی های بزرگ و موفق دنیا اذعان دارند که طراحی های جدید قابل توسعه نمی باشند، مگر آنکه ابتدا حداقل یک نمونه AM از آن ساخته شود. امروزه کمپانیها براحتی قادر به ساخت نمونه اولیه، ارزیابی، اصلاح طراحی و ساخت مجدد از ایده خود می باشند، بطوریکه در بسیاری از سازمانهای مهندسی و طراحی، چاپگرهای سه بعدی جهت این قبیل نمونه سازی های سریع، بعنوان یک رویه عملیاتی استاندارد مورد استفاده قرار می گیرد. در عین حال، هنوز محققین، کارشناسان و صنعتگران در خصوص اینکه کدام تکنیک AM مناسب ترین انتخاب برایشان است، دچار چالش در تصمیم گیری هستند.
در حال حاضر، اشتیاق فراوانی جهت دست یابی به تکنولوژی AM و یا توسعه آن جهت پاسخگویی به نیازهای خاص وجود دارد. این تکنولوژی از زمان ظهور، همواره پرجنب و جوش و جنجالی بوده و شاخه ای از مهندسی است که دائما در حال پویائی و توسعه است. توانمندی خلق مدل های فیزیکی مستقیما از اطلاعات دیجیتالی، اینک در بین جوامع آکادمیک و صنعتی به عنوان یک انقلاب و یا تحولی عظیم در جهان شناخته شده است. در نتیجه، زمینه های تحقیقاتی گسترده ای در سطح جهانی، اعم از موسسات آکادمیک و یا صنعتی ایجاد شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Additive Manufacturing Technologies
12.6MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران