تولید فزاینده لیزری مواد با کارایی بالا laser Additive manufacturing of high performance materials

تولید فزاینده

تولید فزاینده

تولید فزاینده لیزری مواد با کارایی بالا

laser Additive manufacturing of high performance materials

فناوری های تولید فزاینده شامل تعداد مراحلی برای تبدیل مدل CAD به محصول فیزیکی می باشد که البته برای محصولات مختلف روش های متفاوتی وجود خواهد داشت. برای محصولات ساده ممکن است تنها از فناوری تولید فزاینده جهت تولید استفاده شود در حالی که برای قطعات با طراحی مهندسی پیچیده ممکن است مراحل تولید بیشتر بوده و در پایان مراحل ستولید فزاینده، احتمال نیاز به فرآیند های تکمیلی مانند سندبلاست، آماده سازی سطح، رنگ و … برای اتمام فرآیند تولید باشد. تف جوشی توسط لیزر یک تکنیک ساخت افزودنی بر پایه ی پودر است که جهت ساخت قطعات سه بعدی از یک لیزر جهت تف جوشی یا ذوب پودر در یک مسیر انتخابی استفاده می نماید که به دلیل قابلیت کاربرد آن برای محدوده وسیعی از مواد و توانایی بالا، در میان روش های ساخت سریع، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

لیزرها همچنین در طراحی ابزار نیز موجب صرفه جویی در زمان و پول می شوند. قالبهایی که برای ساخت اتصالات پلاستیکی و چرخهای هم زننده استفاده می شوند باید طوری ساختاردهی شده باشند که در جزء تکمیل شده سطح مناسبی هم از نظر زیبایی و هم از نظر کاربردی ایجاد کنند. بیشتر تولید کنندگان اتومبیل به تامین کنندگان قطعات خود طرح هایی با سطوح چرم نما سفارش می دهند. تابحال الگوی متضادی که برای ساخت طرح که با قلمزنی با ابزار فلزی و تزریق قالب انجام می شد کاری خسته کننده و وقت گیر بود

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rate
1
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود laser Additive manufacturing of high performance materials
18.7MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران