تولید فزاینده آلیاژهای تیتانیم Additive Manufacturing of Titanium Alloys – Bhaskar Dutta

تولید فزاینده

تولید فزاینده

تولید فزاینده آلیاژهای تیتانیم

Additive Manufacturing of Titanium Alloys – Bhaskar Dutta

ساخت به کمک فناوری تولید فزاینده این امکان را به طراح میدهد که هر گونه پیچیدگی لازم برای قطعه را در طرح اعمال نماید، زیرا در ساخت افزایشی، قطعات به صورت لایه لایه ساخته میشوند و این امر موجب طراحی بهتر با اعمال جزئیات مناسب در طرح میشود. ایمپلنت های سفارشی گونه ای از ایمپلنت ها هستند که برای بیمار خاص تهیه میشوند که این امر توسط پزشک و به کمک مهندسان طراح، ساخته میشود تا نیاز بیمار مورد نظر را برطرف کند. فک انسان ها به طرز شگفت انگیزی با یکدیگر تفاوت دارد و حتی قسمت چپ فک هر شخص مشابه قسمت راست فک وی نیست و این
تفاوت باعث کاربرد هر چه بیشتر قطعات سفارشی در حوزه دندانپزشکی می شود. لازم به ذکر است که استفاده از ایمپلنت های سفارشی تنها هنگامی که روش ساخت از نوع ساخت فزاینده باشد، کاربرد دارد و با روش های دیگر ساخت امکان سفارشی کردن وجود ندارد، زیرا کوچکترین تغییر در سایز ایمپلنت نهایی با سایز مورد نیاز دندانپزشک باعث کاهش اسیوانتگریشن میشود. استفاده از ایمپلنت های سفارشی عوارض روش های متداول را از بین میبرد و درصد موفقیت درمان ایمپلنت افزایش مییابد. مطالعات بسیاری بر روی ساخت ایمپلنت دندان به روش ساخت افزایشی در دنیا انجام شده است. از آنجا که تولید فزاینده تیتانیوم توجه زیادی را از سوی متخصصان و متخصصان علم به ارمغان آورده است و در حال حاضر منجر به کاربرد فراوان در سیستم های هوافضا و زمین و همچنین در صنعت پزشکی شده است، این کتاب به بررسی توانایی های ساختاری منحصر به فرد و خواص مکانیکی تیتانیوم به عنوان ماده ایده آل برای صنعت تولید فزاینده می پردازد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Additive Manufacturing of Titanium Alloys
4.12MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران