بررسی تکنولوژی ریخته گری تختال جهت تولید ورق فولادی

بررسی تکنولوژی ریخته گری تختال جهت تولید ورق فولادی

Slab Technologies for Steel Production

 

شرح

بررسی تکنولوژی ریخته گری تختال جهت تولید ورق فولادی:محصولات فولادی بنا به کاربردشان در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند . از جمله می توان به انواع تیر آهن ، نبشی ، ناودانی ،‌لوله ، میلگرد ،مفتول ، ورق و غیره اشاره کرد . یکی از پر مصرف ترین انواع محصولات فولادی ورقها می باشند. که برای مصارف مختلفی از جمله بدنه خودرو ، ماشینهایصنعتی ، مخازن و غیره بکار می روند .

یکی از شناخته شده ترین روشهای تولید ورق نورد می باشد که در انواع گرم و سرد انجام می شود . ماده اولیه جهت تولید ورق نوردی تختال می باشد که تختال به نوبه خود در اثر فرآیند ریخته گری مداوم حاصل می شود .

ایده اولیه و فکر ابداع این فرآیند به اوایل قرن نوزدهم تعلق دارد اما توسعه صنعتی آن به دلایل مختلفی تا نیمه قرن بیستم به تأخیر افتاده است .

عنوان ریخته گری مداوم معمولاً به روشی گفته می شود که در آن از قالب ته باز استفاده می شود . مذابی که از بالا وارد می شود به دلیل توانایی خنک کنندگی زیاد قالب به سرعت منجمد می شود و تختال فولادی بدست می آید .

در این تحقیق سعی شده است تکنولوژی ریخته گری تختال فولادی با توجه به روشهای عصر حاضر توضیح داده شود . همچنین در فصل پنجم این تحقیق روش ریخته گری تختال نازک که در مجتمع فولاد سبا بکار گرفتهشده است بیان می گردد .

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :۵۱

حجم :۶٫۲۴MB

لینک دانلود

 
 مشاهده مطالب مرتبط
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterateraterate
4
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران