۷ تیر ۱۳۹۵
5856 بازدید

کنترل کیفی QC
بازرسی فنی و کنترل کیفی QC

بازرسی فنی و کنترل کیفی QC : در مدیریت کیفیت و مهندسی و تولید صنعتی، بخش کنترل کیفیت QC و مهندسی کیفیت به بخشی گفته می‌شود که به درست کردن روش‌هایی مشغول است تا کارخانه بتواند به‌وسیله آن روش‌ها از مرغوبیت و مشتری‌پسند بودن کالاهای تولیدی خود مطمئن گردد. این روش‌ها و سیستم‌ها معمولاً با همکاری با دیگر رشته‌های مهندسی و بازرگانی طراحی می‌شوند.

کنترل کیفیت مجموعه عملیاتی نظیر اندازه‌گیری یا آزمون است که روی یک محصول یا کالا انجام می‌شود تا مشخص شود آیا آن محصول با مشخصات فنی مورد نظر مطابقت دارد با خیر.

اطلاعاتی که در این راهنما آمده است برای مسئولیتها و وظایف عمومی بازرسان چشمی جوش و همچنین کسانی که مسئولیتها و وظایف دقیقی که در کد و استانداردهای خاصی تعریف شده ، قابل اجرا می باشد. در این راهنما اطلاعات مربوط به روشهای آزمون چشمی (Vt) قابل اعمال به جوش تهیه شده است. بازرس باید دانش هر یک از اصول و روشهای آزمون موردنیاز جهت یک جوش مشخص را داشته باشد.

مدیریت و نظارت بر بازرسی باید از اصول و روشهای اعمال شده ،درک کافی داشته باشند و این جزئی از مسئولیتهای آنان می باشد. این مسئولیت همچنین شامل تاییدیه(certificate) بازرسان می شود.در این رابطه تاییدیه های موجود در استاندارد موسسه جوشکاری آمریکا (American Welding Society) که تایید شده برنامه بازرسی جوشکاری است ،مورد استفاده قرار می گیرد.

در این پست فایل های آموزشی بازرسی فنی و کنترل کیفی QC برای دانلود در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده شده است.

سمیه خیری

"آسان و سریع بیاموزید"

حضوری وآنلاین در سراسر کشور

با مدرک معتبر دوزبانه

رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

دیدگاه کاربران ۱دیدگاه

  • سیدعلیسه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ در ساعت ۱۸:۱۹:۲۰

    این کنترل کیفیت که پیشنهاد دادید خلاف چیزی که گفتید انلاین نداره و حضوری هست.. لطفا اگه دوره ای انلاین سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم.

دیدگاه خود را بنویسید