اتوماسیون پرینت سه بعدی: بازاری ۱۱٫۲ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۷

در دو سال گذشته، بسیاری از کمپانی‌های صنعتی با دقت بر روی پرینت سه بعدی مطالعه کردند تا بررسی کنند که چگونه می‌توانند آن را با زنجیره‌ی تامین خود تلفیق کنند. این کمپانی‌ها امیدوار هستند که بتوانند فرآیند پرینت سه بعدی را اتوماتیک کنند تا برای تولید انبوه مناسب شود. این مقاله بر یافته‌های جدید انتشارات SmarTech که بر روی بازار اتوماسیون پرینت سه بعدی در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲-۱۷ مطالعه کرده است استوار است. در این مطالعه بر روی اتوماسیون پرینت سه بعدی در ۱۰ سال آینده (تا سال ۲۰۲۷) تمرکز شده است. دیاگرام پایین این چرخه را نشان می‌دهد:

دیاگرام اتوماسیون پرینت سه بعدی

SmarTech پیش‌ بینی می‌کند که در ده سال آینده بخش اعظمی از پرینترهای سه بعدی با اتوماسیون تلفیق خواهند شد تا نیاز به اپراتورهای ماهر و نظارت بر فرایند پرینترها کاهش یابد. این کمک می‌کند تا هزینه‌های نمونه‌سازی اولیه کاهش باید و در هزینه‌های ذینفعان کاهش صورت گیرد.

اتوماسیون پرینت سه بعدی؛ نوظهور و پولساز

بنا به مطالبی که مطرح شد، اتوماسیون پرینت سه بعدی تبدیل به یکی از منابع اصلی صنایع پرینت سه بعدی در دهه‌ی آینده خواهد شد.
انتظار می‌رود که در پایان سال ۲۰۲۷ این درآمد به ۱۱٫۲ میلیارد دلار برسد. هرچند فرض شده است که تولیدکننده‌ها از این اتوماسیون استفاده کنند. هرچند این اتوماسیون فقط در آینده اتفاق نخواهد افتاد. هم‌اکنون تولیدکننده‌هایی همچون Voodoo کارخانه‌ی پرینت سه بعدی راه انداخته‌اند تا به طور انبوه به تولید قطعات پرینت شده بپردازند. همچنین فرم سل* کمپانی فرملبز هم به اتوماسیون پرینت سه بعدی پرداخته است.

اتوماسیون فرآیندهای پرینت سه بعدیاتوماسیون فرآیندهای پرینت سه بعدی

مطالعه SmarTech همچنین به این موضوع می‌پردازد که کدام یک از کمپانی‌ها به استفاده از اتوماسیون پرینت سه بعدی با هدف نگه‌داشتن موقعیت پیشتازی خود در بازار خواهند پرداخت. این کمپانی‌های شامل EOS، Stratasys، Concept Laser،Carbon 3D ،Renishaw، ۳D Systems و Desktop Metal می‌شود. این گزارش همچنین به روندهای قیمت برای مواد، رباتیک، الکترونیک، نرم‌افزار و دیگر موارد می‌پردازد. نسخه‌ی کامل این گزارش را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.

اگر تمایل دارید با برخی از جالب‌ترین استارتاپ‌های فعال در حوزه‌ی چاپ سه بعدی آشنا شوید، مطالعه مقاله‌ی «۱۰ استارتاپ پرینت سه بعدی که باید با آن‌ها آشنا شوید!» را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران