انتخاب مواد برای پالایشگاه ها (Material Selection for Refiners and Associated Facilities)

انتخاب مواد برای پالایشگاه ها
انتخاب مواد برای پالایشگاه

فرایند شناسایی و انتخاب مواد عبارت است از شناسایی، طراحی و بهینه سازی مواد مهندسی. در این فرایند با توجه به معیارهای تعیین شده توسط شرایط کاری و همچنین، با در نظر گرفتن خواص مکانیکی-فیزیکی مطلوب، ماده مناسب انتخاب و طراحی خواهد شد. در ادامه با بهینه سازی پارامتر های تولید، تلاش می شود تا با در نظر گرفتن کارآیی، حساسیت قطعه، جنبه اقتصادی و موارد دیگر، دستیابی به مناسب ترین خواص حاصل شود.

علم انتخاب مواد، از جمله علوم پایه ای و اساسی است که عدم بکارگیری آن در سایر علوم امری غیر ممکن و محال خواهد بود. به دلیل اهمیت آگاهی از انتخاب مناسب ماده در قطعات مختلف کاربردی از قبیل تجهیزات و قطعات استفاده شده در خودرو سازی، پزشکی، هوا و فضا، پتروشیمی، نیروگاه ها، معادن، صنعت سیمان، سایر صنایع و کارخانجات، این مسئله توسط مسئولین و کارشناسان بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

کتاب انتخاب مواد برای پالایشگاه ها برای اولین بار این اطلاعات را در قالب یک کتاب ارائه داده و هم چنین تجربیات مهندسی که مولفین در طول ۳۰ سال گذشته جمع آوری نموده اند را بیان می کند.

بخش ابندایی فصل اول شامل معرفی مواد اولیه‌ای می شود که در فرایندهای تصفیه در پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. مابقی بخش های کتاب به بررسی عوامل کلیدی می پردازد که باید در انتخاب مواد برای تجهیزات و فرایندها در پالایشگاه ها مورد توجه قرار گیرند.

کتاب انتخاب مواد برای پالایشگاه ها مشتمل بر ۴ پیوست می شود. پیوست A شامل انتخاب موادی است که بر اساس استانداردها توسط پالایشگاه ها و سازندگان تجهیزات نفتی مورد استفاده قرار می گیرند. پیوست B بیانگر قوانینی است که در ساخت و ساز تجیزات پالایشگاهی باید مورد توجه قرار گیرند. پیوست C شامل اطلاعاتی در خصوص نفوذ گاز هیدروژن از میان دیواره‌ی لوله‌هاست که باعث ایجاد تردی و خوردگی در خطوط لوله می شود و در نهایت، پیوست D بیانگر مشخصات الزامات و استانداردهایی است که برای خطوط لوله‌های فولادی باید مورد توجه قرار گیرند.

این کتاب مشتمل بر  ۵فصل به صورت زیر است:

  • PETROLEUM REFINING PROCESS CORROSION, CRUDE FRACTIONATION UNITS, AND UTILITIES
  • FLUID COKING AND CRACKING, DELAYED COKING, ALKYLATION, SULFUR PLANTS, AND SOUR WATER STRIPPERS
  • HYDRODESULFURIZERS, CATALYTIC REFORMERS, HYDROCRACKERS, AND FLUE GAS
  • HYDROGEN, METHANOL, AMMONIA, GAS TREATING, HYDRODEALKYLATION, POLYMERIZATION. PHENOL, AND SOLVENT TREATING
  • UNDERGROUND PIPING, PRODUCTION EQUIPMENT, AND TANKAGE

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود انتخاب مواد برای پالایشگاه ها و تجهیزات مربوطه
10MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران