انتخاب متریال در پایپینگ

انتخاب متریال در پایپینگ
انتخاب متریال در پایپینگ

یکی از مشکلاتی که اغلب در طراحی بوجود می آید عدم دسترسی به اطلاعات صحیح علمی و عملی از خواص مواد است . انتخاب نادرست مواد در یک سیستم علاوه بر اتلاف وقت و مواد  ممکن است باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری نیز گردد . کتاب راهنمای عملی انتخاب مواد و طراحی برای مهندسین مواد در جهت دسترسی سریع به اطلاعات فنی در زمینه طراحی و انتخاب مواد به کاربران محترم تقدیم می گردد . این اطلاعات طی سال های متمادی تجربه نگارنده در انتخاب مواد از ده ها عنوان کتاب جمع آوری و بصورت جداولی با دسترسی سریع و آسان تدوین گردیده است با توجه به مواد موجود در بازار ایران ، جداول شامل اطلاعات مفیدی در اینگونه موارد نیز باشد که متاسفانه این نکته اساسی در ترجمه محض کتابهای مشابه از منابع بیگانه رعایت نمی گردد .

برای انجام هر پروژه صنعتی در ابتدا نیاز به تهیه مواد و لوازم اجرای آن پروژه می‌باشد. با توجه به اهمیت بسیار بالای این بخش در هزینه های پروژه،  انتخاب مواد مناسب جهت انجام فعالیت‌ها از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.  در این نوع از فعالیت‌ها همواره شرایط به‌گونه‌ای است که طیف وسیعی از پارامترهای کاری در مواجهه با فرآیند انتخاب مواد قرار دارد. پارامترهایی مانند دما، فشار، میزان خورندگی سیال، مدت زمان طول عمر مورد نظر در طراحی و …  از این دست هستند.  با آشنایی با مواد و خواص آنها می‌توان برای هر یک از شرایط لیستی از مواد پیشنهادی را تهیه نمود و در نهایت با توجه به هزینه و وضعیت بازار مناسب‌ترین ماده را یافت.

در این پست یک جزوه تایپی حاوی انتخاب متریال در پایپینگ که نوع و جنس لوله ها را در شرایط مختلف تعیین و بررسی می کند، برای دانلود در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterateraterate
3.5
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود انتخاب متریال در پایپینگ
278 کیلوبایت PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران