انتخاب فرایند : از طراحی تا تولید process selection from design to manufacture-Swift and booker

انتخاب فرآیند

انتخاب فرآیند

انتخاب فرایند : از طراحی تا تولید

process selection from design to manufacture-Swift and booker

جهت سهولت دستیابی به اهداف مالی و کیفی در ساخت قطعات ، لازم است فعالیت هایی همزمان و مرتبط به یکدیگر در زمینه انتخاب فرآیندهای مناسب و بهینه سازی طراحی قطعات صورت پذیرد تا مناسبترین روش ساخت انتخاب گردد. این امر فرایندی مشکل میباشد و تنها تعداد کمی از متخصصان، به ویژه به هنگام تولید یک محصول جدید، قادر به انجام آن هستند. در صورت محقق نشدن این شرایط، اغلب با مشکلاتی مانند تغییرات مهندسی زیاد همراه با مسائل مرتبط با آنها نظیر هزینه بالا و طولانی شدن زمان انجام کار و یا تولید قطعاتی با کیفیت پایین و یا پرهزینه مواجه خواهیم شد. انتخاب فرآیند مناسب نیازمند دانش ویژه یک متخصص در دامنه وسیعی از تکنولوژی های ساخت میباشد تا تصمیمات مناسبی در زمان طراحی قطعات اتخاذ گردد. مشکلاتی که اغلب شرکتها در این زمینه با آن روبرو هستند، به علت فقدان دانش لازم در این زمینه و فقدان روشهای انتخاب فرآیند میباشد. انگیزه اصلی تألیف این کتاب ارائه اطلاعات اقتصادی و فنی در دامنه وسیعی از فرآیندهای مهم اطلاعات کاملی را در زمینه ،(PRIMAs) ساخت میباشد. مجموعه های اطلاعات فرآیند ساخت ویژگیها و قابلیتهای هر فرآیند در یک ساختار استاندارد تحت عناوینی شامل سازگاری مواد (با فرآیند)، ملاحظات طراحی، نتایج کیفی، جنبه های اقتصادی و اصول و متغیرهای فرآیند ارائه دادهاند. ویژگی منحصربه فرد این کتاب ارائه جداول توانایی دست یابی به تلرانس های ابعادی هر فرآیند برای انواع مواد کلیدی مورد استفاده در آن فرآیند میباشد.

دیگر ویژگی این کتاب ارائه روشی برای تخمین هزینه قطعات بر پایه مشخصات طراحی قطعات و همچنین نوع فرآیندهای ساخت میباشد. هزینه ساخت یک طرح براساس هزینه پایه فرآیند و مجموعه ای از ضرایب نسبی هزینه برای مدنظر قراردادن هندسه، تلرانس، طرح و …، محاسبه میگردد. هزینه قطعات براساس مجموعه هزینه ساخت و هزینه مواد محاسبه می گردد. این روش اصولاً بهگونهای طراحی شده است که با اطلاعات داخلی شرکتهای مختلف قابل استفاده باشد. با این وجود اطلاعات تقریبیای در مثالهایی از فرآیندهای ساخت و گروه های مواد نیز ارائه شده است تا فرآیند برآورد هزینه و مقدار تأثیر نوع طراحی و فرآیندهای جایگزین ساخت بر روی هزینه کل تولید نشان داده شود.

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود process selection from designmanufacture
19.6MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران