اصول متالورژی (Seshadri Seetharaman)

کتاب اصول متالورژی

Fundamentals of metallurgy 

Seshadri Seetharaman

کتاب اصول متالورژی

متالورژی شاخه‌ ای از علم مواد است که به شناخت و استخراج فلزات و فناوری‌ های کار با فلزات می‌پردازد. این علم جداسازی مواد معدنی از سنگ معدن آنها، ذوب، تصفیه و تولید شمش، بهبود خواص و تهیه آلیاژها و فن کار بر روی فلزات و شکل دهی آن ها را دربر می‌ گیرد. در عصر حاضر می‌توان متالورژی را مادر صنعت دانست. در دنیایی صنعتی امروز بی شک اگر آلیاژهای خاص و کاربر با کمک علم متالورژی به وجود نمی‌ آمد هم اکنون ما شاهد خیلی از پیشرفت‌ های بشر نبودیم!

محتوای کتاب اصول متالورژی

قسمت ۱ درک اثرات پردازش بر روی خواص فلزات: رفتار فلزات هنگام پردازش درجه حرارت بالا. جنبه های ترمودینامیکی پردازش فلزات؛ نمودارهای فاز ، تحولات فاز و پیش بینی ویژگیهای فلزی. اندازه گیری و تخمین خواص فیزیکی فلزات در دماهای بالا. پدیده های حمل و نقل و خاصیت فلزات؛ پدیده های سطحی ، پردازش فلزات و خصوصیات. سینتیک واکنشهای متالورژیکی در پردازش فلزات. روشهای ترموآنالیتیکی در پردازش فلزات. قسمت ۲ بهبود فرآیند و کیفیت محصول: بهبود طراحی فرآیند در ساخت فولاد؛ جامد سازی و ریخته گری فولاد؛ تجزیه و تحلیل فرآیندهای کار فلز؛ درک و بهبود فرآیندهای متالورژی پودری؛ بهبود خصوصیات فولادی و فولادی.

هرچه مشخصات محصول بیشتر مورد تقاضا قرار می گیرد ، تولید کنندگان به فولادی با خصوصیات کاربردی خاص تر نیاز دارند. در نتیجه ، تحقیقات زیادی در مورد چگونگی ظهور این خصوصیات در هنگام تولید فولاد صورت گرفته است. اصول متالورژی خلاصه این تحقیق و پیامدهای آن برای تولید کنندگان است.

در بخش اول کتاب ، تأثیر پردازش بر خواص فلزات با طیف وسیعی از فصل ها بر روی چنین پدیده هایی از جمله تغییر فاز ، انواع واکنش جنبشی ، حمل و نقل و پدیده های سطحی بررسی شده است. نویسندگان در مورد چگونگی مدل سازی و پیش بینی این فرآیندها و خصوصیات حاصل از فلزات بحث می کنند. بخش دوم در مورد پیامدهای این تحقیق در مورد بهبود فولادسازی و خصوصیات فولادی بحث می کند.

بنیادهای متالورژی با داشتن ویرایشگر برجسته و تیم بین المللی همکاری ، مرجع ارزنده ای برای سازندگان فولاد و تولید کنندگان است که در زمینه هایی مانند مهندسی خودرو و مهندسی هوا و فضا نیاز به فولادهای با کارایی بالا دارند. همچنین برای کسانی که با فلزات غیر آهنی و آلیاژها ، طراحان مواد برای مواد کاربردی ، محیط زیست و مهمتر از همه ، صنایع پیشرفته فناوری ، فرایندهایی را طراحی می کنند که به سمت مواد با خصوصیات متناسب طراحی شوند ، مفید خواهد بود.

ویژگی های کلیدی کتاب اصول متالورژی

تحقیقات کلیدی و پیامدهای آن برای تولید کنندگان را خلاصه می کند
خواندن ضروری برای سازندگان و تولید کنندگان فولاد
نوشته شده توسط کارشناسان برجسته از صنعت و دانشگاه

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
1 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • سلیمان زاده 1399 بهمن 29 چهارشنبه

    دانلود نمیشه بیزحمت چک کنین

    آیا برای شما مفید بود