اصول متالورژی فیزیکی (Reza Abbaschian)

 

اصول متالورژی فیزیکی (ریدهیل-عباسچیان)

مبحث متالورژی فیزیکی یا متالورژی ساختاری به توضیح اصول پدیده‌های متالورژیکی، شناسایی ترکیب‌ها، روش‌های تولید و خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی محصولات حاصل از متالورژی می‌پردازد.

علم و مهندسی مواد رشته ‏ای چند تخصصی است که در برگیرنده تولید، خواص و کاربردهای مواد برای حوزه‏ های مختلف علوم و مهندسی است.

مهندس متالورژی صنعتی با توجه به علمی که به ریز ساختار فلزات دارد، که متالورژی فیزیکی نامیده می‏شود، توانایی انتخاب درست مواد فلزی برای مصارف صنعتی را دارد و همچنین با علم صحیحی که از رفتار فلز بر اثر اعمال نیرو از خود نشان می‏ دهد که متالورژی مکانیکی نامیده می‏شود، روش ساخت مواد فلزی را طراحی می ‏کند.  

این متن جامع و مورد پسند دانشجویان برای استفاده در یک دوره مقدماتی در متالورژی فیزیکی درنظر گرفته شده است و برای تمام دانشجویان مهندسی مناسب می‌باشد. این رویکرد عمدتا نظری است اما تمام جنبه‌های متالورژی فیزیکی و رفتار فلزات و آلیاژ‌ها،‌ پوشش داده شده است. روش مورد استفاده در کتاب اصول متالورژی فیزیکی در هماهنگی با یک رویکرد کاملا اساسی برای آموزش مهندسی است.

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود اصول متالورژی فیزیکی
14.8MB ZIP

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • بهار 1400 مهر 16 جمعه

  سلام. ممکنه لینک جدید قرار بدید لطفا؟ ممنونم.

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1400 مهر 20 سه شنبه

   درود بر شما
   لینک مربوطه اصلاح شد

   آیا برای شما مفید بود