اصول متالورژی آلومینیوم (Roger Lumley)

 Fundamentals of Aluminium Metallurgy_iran-mavad.com

اصول متالورژی آلومینیوم (Roger Lumley): آلومینیوم عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای علامت Al و عدد اتمی ۱۳ می‌باشد. آلومینیوم که عنصری نقره‌ای و انعطاف‌پذیر است، عمدتأ به صورت سنگ معدن بوکسیت یافت می‌شود و از نظر مقاومتی که در برابر اکسیداسیون دارد، همچنین وزن و قدرت آن ، قابل توجه است. آلومینیوم در صنعت برای تولید میلیون ها محصول مختلف بکار می‌رود و در جهان اقتصاد ، عنصر بسیار مهمی است.

اجزای سازه‌هایی که از آلومینیوم ساخته می‌شوند، در صنعت هوانوردی و سایر مراحل حمل و نقل بسیار مهم هستند. همچنین در سازه‌هایی که در آنها وزن پایداری و مقاومت لازم هستند، وجود این عنصر اهمیت زیادی دارد. آلومینیوم یکی از فلزهای ساختمانی است و آن را با فلزهای مختلف به صورت آلیاژ در می‌آورند و در صنایع هواپیما سازی ، موتور اتومبیل و ساخت در و پنجره به کار می‌برند. همچنین، آلومینیوم برای ساخت قوطی‌های نوشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین آلومینیوم برای تولید فویل های آلومینیومی ‌مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

آلومینیوم با توجه به خواص چند منظوره و کاربردهای بسیارش، هم در فرآوری فلز و هم آلیاژهای آن در صنایع مختلف، یک فلز مهم در تولید می‌باشد. «اصول متالورژی آلومینیوم» مروری جامع بر تولید، خواص و فرآوری آلومینیوم دارد و کاربردهای آن در صنایع تولیدی را فراهم می‌کند. بخش اول روش‌های مختلف تولید و ریخته‌گری آلومینیوم، پوشش سطوح مانند ریخته‌گری آلیاژها، مسائل کیفیت و روش‌های تولید خاص مانند ریخته‌گری با فشار بالا را مورد بحث قرار می‌دهد. در بخش دوم خواص متالورژیکی آلومینیوم و آلیاژهای آن بررسی می‌شود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود اصول متالورژی آلومینیوم (Fundamentals of Aluminium Metallurgy)
39.4MB PDF
دانلود متالورژی فیزیکی و خواص آلومینیوم (Aluminium Properties and Physical Metallurgy)
13.2MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران