اصول طراحی سیستم لوله کشی کشتی ها

اصول طراحی سیستم لوله کشی کشتی ها

Piping_iran-mavad.com

شرح :  

اصول طراحی سیستم لوله کشی کشتی ها : لوله کشی در فرایندهای صنعتی، صنایع دریایی، انتقال مواد، مصارف شهری و … دارای کاربردی وسیع می باشد. در پروسه های صعتی از لوله کشی برای انتقال آب، بخار، هوا، ترکیبات فتی، مواد شیمیایی و … بین مخازن ذخیره و اجزای مختلف مدار استفاده می شود. معمولا از لوله های با قطر زیاد برای انتقال مایعات و گازها در فواصل طولانی بین محل تولید و مصرف استفاده می شود. نخام ترکیبات پتروشیمی، آب و برخی ذرات جامد را می توان در شبکه های لوله منتقل مود. همچین از شبکه های لوله برای فاضلاب، پسمادهای صنعتی و جمع آوری آب باران استفاده می گردد. در مصارف ساختمانی، بیمارستان ها و … برای انتقال آب آشامیدنی، صنایع تهویه و… از لوله کشی استفاده می گردد. در صنایع دریایی و کشتی ها، سیستم های لوله کشی دارای اهمیت به سزایی هستند. در کشتی ها معمولا از لوله های فولادی برای مصارف مختلف استفاده می شود. در این دوره اصول طراحی سیستم های لوله کشی کشتی ها بیان می گردد. لوله کشی دریایی جهت کشتی ها اغلب بسیار گسترده است. اکثر قسمت های آن از کربن استیل جوشی یا پیچی می باشد. ای مبحث به طور کامل در این دوره مورد بررسی قرار می گیرد.

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات : ۲۳۸

حجم : ۹٫۶۱MB

لینک دانلود

 مشاهده مطالب مرتبط
 
.
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
2 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • حسین علیمردانی 1399 مهر 23 چهارشنبه

  دوستان عزیز در مورد سیستمهای پایپینگ کشتی تا کنون کتاب فارسی نوشته نشده است جزوه ای منتشر شده متاسفانه در ان اثری از کشتی نیست،اینجانب مدتی است در این مورد کاری را شروع کرده ام امیدوارم بتوانم کاری بکنم.متاسفانه عزیزان متخصص مهندسین کشتی بعد از سالها کار و بازنشستگی ای کاش تجارب خود را منتشر می کردند .امیدوارم عزیزان متخصص صنایع دریایی به فکر جوانان عزیز باشند

  آیا برای شما مفید بود
 • حسین علیمردانی 1396 دی 23 شنبه

  اولا دستتان درد نکند دوما این کتاب اصلا ربطی به کشتی ندارد.درست است که اصول پایپینک یکی می باشد.اما هر کتاب و جزوه ای که در مورد پایپینگ نوشته شده که نمی توان به کشتی اطلاق کرد.تا کنون اهالی فن و اساتید پایپینگ کشتی زحمت نوشتن و چاپ چنین کتابی را به خود نداده اند. حتی به زبان اصلی هم کم دیده شده است..البته دستشان درد نکنه باز هم قدمی برداشته شده است.پایپینگ کشتی دارای چندبخش مهم است.
  ۱-انواع نقشه های پایپینگ کشتی
  ۲-قطعات پایپینگ کشتی
  ۳-سیستمهای پایپینگ کشتی از همه مهمتر است
  ۴-استانداردها ی پایپینگ کشتی و رولها یا کلاس و موسسات رده بندی

  آیا برای شما مفید بود