پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

مجموعه کامل استاندارد های AWS (انجمن جوشکاری آمریکا) و AWS D1.1 همراه با ترجمه فارسی

استاندارد AWS

استاندارد AWS

مجموعه کامل استاندارد AWS انجمن جوشکاری آمریکا و AWS D1.1 همراه با ترجمه فارسی

انجمن جوشکاری آمریکا (به انگلیسی: American Welding Society، AWS) یک موسسه علمی غیرانتفاعی است که برای پیشرفت جوشکاری و فرایندهای مرتبط در زمینهٔ استانداردسازی، آموزش در حوزه‌های جوشکاری، برش با قوس الکتریکی و گاز، لحیم‌کاری، پوشش‌دهی حرارتی فعالیت دارد. این انجمن در سال ۱۹۱۹ میلادی از کمیته جوشکاری زمان جنگ آمریکا به منظور پیشبرد جوشکاری و فرایندهای وابسته به آن ایجاد شد.

انجمن جوشکاری آمریکا اسناد مختلفی در مورد استفاده و کنترل کیفی فرایندهای جوشکاری منتشر کرده‌است. این اسناد شامل دستورالعمل‌ها، مشخصات، رویهٔ توصیه‌شده، طبقه‌بندی‌ها، روش‌ها و راهنماها است. موضوعات مختلف اسناد منتشر شده به شرح زیر است:

تعاریف و نمادها
فلزات پرکننده
صلاحیت و آزمون
فرایندهای جوشکاری
کاربردهای جوشکاری
ایمنی

استاندارد AWS از پرکاربردترین استانداردهای مورد نیاز جوشکاران و بازرسان جوش می باشد که بعنوان ابزار دست آنها تلقی می گردد .  بایستی ذوب کامل بین لایه های جوش و همچنین بین فلز جوش و فلز پایه وجود داشته باشد.  تمامی چاله های جوش باید تا اندازه معین پر شوند، غیر از چاله هایی که در انتهای جوشهای نبشی منقطع خارج از طول موثر جوش قرار دارند. طبق AWS D1.1 پروفیل جوشها باید مطابق با بند ۵٫۲۴ مورد ارزیابی قرار گیرد.  بازرسی چشمی جوش برای تمام انواع فولادها، بلافاصله پس از اتمام جوشکاری و رسیدن به دمای محیط قابل اجراء میباشد. طبق AWS D1.1 در هیچ حالتی نباید کاهش سایز، در طولی فراتر از ۱۰% طول کلی جوش تکرار شود. در اتصالات جوشی بال به جان در تیرها، هیچ کاهش سایزی در دو انتهای تیرآهن در فاصل ای معادل دو برابر پهنای بال، مجاز نمی باشد. استاندارد ISO 5817 با عنوان جوشکاری ذوبی – اتصالات جوشکاری در فولاد، نیکل، تیتانیوم و آلیاژهای آنها (به جز جوشکاری لیزری یا الکترونی) – سطوح کیفیت برای ناپیوستگی های جوش یک استاندارد بین المللی است که ابعاد ناپیوستگی هایی که نوعاً در فرایند ساخت رخ میدهند را تعریف میکند. این استاندارد را می توان برای تولید اتصالات جوشکاری در یک سیستم کیفیت بکار گرفت.

متن حاضر حاصل تلاش چند ساله مترجمین و کلیه افراد درگیر در مراحل ترجمه ان بوده که تلاش شده ضمن حفظ شیوایی کلام ، الزاما آیین نامه ای به روشنی از یکدیگر تشخیص داده شده و قابل تفسیر به معانی گوناگون نباشد ، که جا دارد تا از کلیه افزادی که بهرحو در این کار یاریگر و مشوق ما بودند تشکر و قدردانی نموده و امیدواریم تا در سایه عنایات حق تعالی گامی مثبت در جهت ارتقاء سطح دانش فنی کشور برداشته باشیم . هم اکنون این استاندارد را بهمراه ترجمه روان آن می توانید بصورت رایگان دریافت نمایید .

پسورد فایل فشرده :

www.iran-mavad.com

دیدگاه کاربران ۱۱دیدگاه

 • sobhanسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

  سلام دوست عزیز ممنون از استاندارد AWS D1.1 نسخه 2015
  اما ترجمه اش برای سال 2004 می باشد لطف کنید کنار ترجمه بنویسید که برای کدوم ساله تا دوستانی که این ترجمه رو دارن مجددا دانلود نکنن. با تشکر از زحمات گروه

  پاسخ
 • علی وردیسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

  با سلام
  بنده بخش سوم استانداردهای AWS را دانلود کرده ام فاقد Password هست لطفا به میل بنده ارسال بفرمایید
  متشکرم

  پاسخ
 • دانیالسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

  بسیار عالی. ممنون از زحماتتان

  پاسخ
 • ALIسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

  با سلام
  لطفا جهت دستیابی به رمز فایلهای استاندارد AWS ما را راهنمایی کنید

  پاسخ
  • حسين يعقوبيسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

   سلام
   رمز کلیه فایل ها آدرس سایت با حروف کوچک است.
   http://www.iran-mavad.com

   پاسخ
 • sepantaسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  دوست عزیز من هر چی میزنم دانلود نمیشه
  خطای دسترسی میده

  پاسخ
  • حسين يعقوبيسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

   تست شد مشکلی نیست.

   پاسخ
 • حسن میرزاپورسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  ترجمه فارسی دانلود نمیشه میزنه متاسفانه صفحه مورد نظر یافت نشد.

  پاسخ
  • حسين يعقوبيسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

   مشکل حل شد.

   پاسخ
 • حقیقیسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  خطای ۴۰۴ میده زمانی که روی لینک دانلود میزنیم
  لطفاً با ایمیل در صورت ممکن اطلاع فرمایید . با سپاس

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید