کتاب میکروسکوپ الکترونی عبوری (ویلیامز) Transmission Electron Microscopy – Williams

میکروسکوپ الکترونی عبوری – Transmission Electron Microscopy
David B. Williams

میکروسکوپ الکترونی عبوری - Transmission Electron Microscopy David B. Williams

تفاوت این کتاب میکروسکوپ الکترونی عبوری با دیگر کتاب­های مرتبط با Transmission Electron Microscopyچگونه است؟

این کتاب چندین ویژگی منحصر به فرد دارد، اما معتقدیم مهم­ترین وجه تمایز آن، این است که این کتاب حقیقتا می­تواند به عنوان یک کتاب درسی- طراحی شده برای استفاده در کلاس درس تا آزمایشگاه­های تحقیقاتی- مورد استفاده قرار گیرد. این کتاب در چندین فصل نسبتا کوچک ( با تعدای استثنا­ء قابل توجه ! ) بنا شده است. موضوع اصلی بسیاری از این فصل­ها می­تواند در یک ارائه ­ی ۵۰ تا ۷۵ دقیقه­ ای، گنجانده شود. ادبیات این کتاب برای آسان تر شدن خواندن آن، غیر رسمی است. در واقع ادبیات این کتاب نشانگر یک سخنرانی شفاهی بوده تا نوشته­ی رسمی ای که شما در هنگام خواندن مقالات تحقیقاتی با آن مواجه می­شوید.

طبق تجربه، کتاب­های TEMای که در حال حاضر موجود هستند، به سه گروه تقسیم می­شوند. این کتاب ها ممکن است برای دانشجویان علم مواد خیلی تئوری باشند، آن­ها سعی دارند تمامی انواع مختلف آنالیز الکترونی را در یک کتاب پوشش دهند، که این کار، گنجاندن تئوری­های کافی برای یک روش را در آن مشکل می­سازد یا در موضوع­ هایی که ارائه می­دهند محدود می­شوند. توسعه سریع مبحث TEM باعث می­شود تا اکثر کتاب­های قدیمی تر در این زمینه مجبور شوند با دسته بندی سوم آنها جایگزین شوند. این کتاب­ها اغلب برای آموزش بی ارزش هستند، بطور کلی آن­ها به عنوان یک کتاب منبع در زمینه­ی TEM در سال­های آخر مقطع کاشناسی یا سال اول تحصیلات تکمیلی، مناسب نیستند. از اینرو در این کتاب تلاش شده تا این خلا پرشود.

نویسندگان این کتاب پیشینه­ و تجربه­ی زیادی در زمینه­ی تحقیق و آموزش در تمامی جنبه­ های TEM شامل، پراش، تصویر برداری، و آنالیز میکرونی دارند. تیم تحقیقاتی آنها در TEM  روی مواد مختلفی مانند فلزات، سرامیک­ها، کامپوزیت­ها و نیمه­ هادی­ها تحقیق نموده است. هرکدام از آنها سابقه­ ی بیش از ۲۵ سال خود را در زمینه­ ی TEM را ارائه داده اند، و در تربیت آنالیزگرهای ماهر در مبحث آنالیز الکترونی سهم بسزایی داشته اند. آنها معتقدند که نوشتن این کتاب، دانش آنها را در این زمینه بطور قابل ملاحظه­ ای افزایش داده است و گاهی نیز سرگرم کننده بوده است. امیدواریم که پس از مطالعه ­ی این کتاب، شما نیز چنین عکس العملی داشته باشید.

همچنین میتوانید مطالب بیشتری از میکروسکوپ الکترونی عبوری TEM دراین +لینک مشاهده نمایید.

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب میکروسکوپ الکترونی عبوری - Transmission Electron Microscopy
44.7 MB PDF
دانلود کتاب میکروسکوپ الکترونی عبوری - Transmission Electron Microscopy
90.4 MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران