نهمین کنفرانس بین المللی مهندسی مواد و متالورژی (IMAT 2020)

20 الی 21 آبان 1399/تهران

جهت بزرگنمایی، روی تصویر کلیک نمایید.

کنفرانس بین المللی مهندسی مواد و متالورژی (IMAT 2020)

کنفرانس بین المللی مهندسی مواد و متالورژی آی‌مت 2020 یکی از مهم‌ترین اجتماعات متخصصین متالورژی جهت ارائه دستاوردهای علمی، تکنولوژی‌‌‌های نوین و محصولات جدید بین‌المللی در منطقه خاورمیانه است.

این کنفرانس در ابتدا از سال ۲۰۰۷ با همت انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران و انجمن علمی ریخته‌گری ایران با هدف ایجاد زمینه مطلوب جهت ارائه توانایی‌های روزافزون دانشجویان و صنایع مرتبط آغاز به کار نمود. پس از گذشت شش سال و با توجه به استقبال روزافزون مخاطبین این کنفراس، در سال ۲۰۱۲ برای اولین بار در سطح بین‌المللی برگزار شد و توانست زمینه‌ساز ایجاد محیطی جهت ارائه دستاوردهای روز دنیا و به اشتراک گذاشتن دانش و تخصص شود.

آی‌مت ۲۰۱۷ در گامی نوین، برخاسته از تجربیات دوره‌های گذشته و برای اولین بار بصورت مستقل، زمینه‌ای مناسب فراهم آورد تا بیش از ۱۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا را گرد هم آورده و طی ۲ روز در هتل المپیک تهران به ارائه بیش از ۵۵۰ مقاله بپردازند. همچنین نمایشگاه آی‌مت ۲۰۱۷ زمینه‌ای شد تا صنایع متالورژی از ایران و سایر کشورها در مورد بازار صنایع مختلف متالورژی، مشارکت کرده و قراردادهای تجاری را منعقد کرده و همچنین علم و تکنولوژی مرتبط با صنایع متالورژی را تبادل کنند تا افق روشنی برای ایران و منطقه خاورمیانه ترسیم نماید.
آی‌مت ۲۰۱۸ با بهره‌گیری از تجربیات اساتید، صنعتگران و محققین به مدت ۲ روز و در مصلی تهران در مسیری جدید گام نهاد تا زمینه‌ی ارتباط هرچه بیشتر زنجیره‌ی معدن و متالورژی فراهم شود و همچنین ارتباط تنگاتنگی بین دانشجویان، محققین و صاحبان صنایع برقرار گردد. برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ مهندسی مواد و متالورژی و همچنین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران در حاشیه‌ی کنفرانس، این فرصت را فراهم آورد تا شرکت‌کنندگان و خصوصا محققین امکان ارائه‌ی یافته‌های خود به صاحبان صنایع را یافته و نسبت به جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌های خود اقدام نمایند. در این دوره از کنفرانس بیش ۶۵۰ مقاله علمی و صنعتی توسط اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه‌ها، دانشجویان و صنعتگران ارائه گردید.

هم­‌اکنون دبیرخانه­‌ی نهمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی مهندسی مواد و متالورژی (iMat2020) آغاز به کار کرده و در تلاش است زمینه­‌ی مناسبی برای حضور و اشتراک نظرات علمی و فنیِ اساتید، اعضای محترم هیئت علمی، دانشجویان، صنعتگران و تمامی علاقه­‌مندان حوزه­‌ی مواد، متالورژی و معدن فراهم آورد. این دوره از کنفرانس به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می‌گردد.

محورهای کنفرانس

 1. متالورژی فیزیکی
 2. متالورژی استخراجی
 3. متالورژی مکانیکی
 4. متالورژی پودر
 5. مهندسی سطح و خوردگی
 6. ریخته‌گری و انجماد
 7. جوشکاری و اتصال
 8. شبیه‌سازی و مدل‌سازی
 9. مواد مهندسی و سرامیک
 10. مواد پیشرفته
 11. انرژی و محیط زیست
 12. کرونا و مهندسی مواد

تاریخ های مهم

 • مهـــلت ارسال اصــل مقالات: 25 مهر 99
 • اعــلام نتـــــــــــایج داوری: 10 آبان 99
 • مهلت ارسال پوستر/ پاورپوینت: 14 آبان 99
 • مهلت ارسال ارائه مجازی مقاله: 17 آبان 99
 • برگــزاری کـــــنفرانس: 20 و 21 آبان 99

تماس با دبیرخانه

شماره تماس: ۰۹۰۲۲۳۸۷۷۳۲

نشانی سایت: www.imatconf.com

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران