دانلود کتاب دیرگداز های سرامیکی دکتر زیارتعلی نعمتی

کتاب دیرگداز های سرامیکی

کتاب دیرگدازهای سرامیکی

دانلود کتاب دیرگداز های سرامیکی دکتر زیارتعلی نعمتی

دیرگداز ها گلوگاه حیاتی در چرخه تولید صنایع مادرند. باتوجه به توسعه روز افزون صنایع مختلف در کشور از جمله فولاد ، سیمان و شیشه یکی از مسائل مهم تامین دیگدازهی مصرفی است.

با توجه به رقابت داخلی ، منطقه ای و جهانی در هدف کاهش هزینه تولید ، مصرف دیرگداز های مرغوب حائز اهمیت اند. از همین رو ، گسترش علم و تکنولوژی دیگداز ها در داخل کشور می تواند گامی در جهت بهبود کیفیت تولید و کاهش هزینه ها باشد.

نظر به اهمیت موضوع و گسترش وسیع علم و فناوری دیگدازها بر آن شدیم تا مجموعه ای هر چند مختصر در باب دیرگداز ها تهیه شود که در آن علاوه بر پرداختن به کلیات ، دیرگذاز های نوین نیز معرفی شوند. تا ضمن فراهم کردن زمینه مساعد علمی برای متخصصان و محققان ، حرکتی به منظور تهیه و تدوین کتاب های فارسی درباره این موضوع نیز باشد.

این امر سبب افزایش منابع تخصصی فارسی در امر آموزش و تحقیق خواهد شد ، از طرفی در تالین این کتاب تلاش شده تا مطالب تخصصی و فناوری مربوط به نیاز های صنعتی کشور نیز مطرح شود. در مجموع سعی شده تا مجموعه ای مفید برای استفاده دانشجویان و دانشگاهیان ، متخصصان صنعت و افراز علاقه مند به دیرگداز ها تالیف شود.

در گذشته تعریف های متعددی از سرامیک ارائه می شد ، اما امروزه با توجه به توسعه و گسترش زمینه های مختف در مهندسی و علم مواد ، تعریف علمی و جامعی برای سرامیک ها وجود دارد ، که همان علم و مهندسی مواد غیر فلزی – غیر آلی است ، به عبارت دیگر ، در زیر مجموعه های مهندسی و علم مواد ، به غیر از موادی که در حیطه تخصصی متالورژی و علم و مهندسی مواد آلی و پلیمری قرار میگیرد تمامی مواد در مجموعه علم و مهندسی سرامیک بحث و بررسی می شود. با توجه به تعریف فوق می توان از موادی مانند اکسید ها ، کاربید ها ، نیترید ها ، بورید ها ، سیلیکاتها و غیره به عنوان بخشی از مباحث مطرح در سرامیک ها نام برد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.2
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود کتاب دیرگدازهای سرامیکی
28 MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران