چهاردهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران Cmat2017

معرفی

“سلسله همایشهای علمی دانشجویی مهندسی مواد”، از سال ۱۳۸۰ با هدف گردهمایی دانشگاهیان و صنایع مرتبط با مهندسی متالورژی به وجود آمد. در این همایش ها در کنار ارائه مقالات تخصصی، کارگاه های آموزشی ونشست های فنی برگزار می شد تا جامعه دانشگاهی و صنعتی کشور، فرصتی برای تبادل نظر و تعامل سازنده بدست آورند. این همایش، اولین فعالیت اتحادیه انجمن های علمی کل متالورژی کشور بود که بعدها به “سازمان علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی” موسوم شد.
در سال های آغازین، محوریت کار سازمان بر اجرای هرچه بهتر همایش به عنوان فعالیت اساسی و برند مجموعه بود و هرساله، یکی از دانشگاههای برتر کشور آن را میزبانی می کرد. تا آنجا که پس از چند دوره برگزاری موفق و شناخته شدن در سطح کشور، از دوره ششم به بعد، همه ساله بالغ بر ۱۵۰ مقاله تائید شده در همایش و نیز حضور مدعوین ویژه از اتحادیه های صنعتی، به یکی از فعال ترین و قدرتمندترین گردهمایی های دانشجویی کشور بدل شد. دامنه این امر تا آنجا گسترده شد که در حاشیه هشتمین دوره همایش در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، چندین نشست تخصصی با حضور چهره های برجسته صنعتی و دانشگاهی از نهادهای مرکزی کشور برگزار شد تا سنگ بنای نظام مهندسی مواد و متالورژی گذارده شود.

بسیار مفتخریم به اطلاع برسانیم که دانشگاه سراسری شهرکرد میزبان شما در چهاردهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران در تاریخ ۱۱ و ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۶ خواهد بود.
تلاش یکایک اعضای علمی و اجرایی کنفرانس بر این است تا با ایجاد محفلی علمی و برجسته شرایط را جهت تبادل نظرات علمی و فنی و همچنین ارائه آخرین دستاورد ها و یافته های علمی پژوهشی توسط دانشجویان، اساتید، صنعتگران و سازمان ها در زمینه های مختلف مهندسی مواد و متالورژی فراهم آورد. کمیته علمی از کلیه متخصصان، صاحب نظران و علاقه مندان حوزه مهندسی مواد و متالورژی دعوت می‌نمایند مقالات خود را چه در زمینه تئوری و چه در زمینه عملی به دبیر خانه کنفرانس ارسال نمایند؛ کمیته اجرایی در نظر دارد با برگزاری نشست های علمی-تخصصی، برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری میزگرد های علمی و نمایشگاهی، علاقه مندان را با آخرین دستاورد های دانش فنی و چالش های مرتبط با زمینه های علوم مهندسی مواد و متالورژی آشنا کند.

محورهای همایش

خواص فیزیکی و مکانیکی مواد – ریخته گری – مهندسی سطح – شکل دهی مواد – متالورژی استخراجی – جوشکاری – خوردگی – مدیریت تولید مواد – الکتروشیمی – متالورژی پودر – شبیه سازی – مدل سازی فرایند– بررسی های غیر مخرب – بهینه سازی فرایند– سرامیک – مواد پلیمری – کامپوزیت – بیو مواد – مواد پیشرفته – مواد هوشمند – مواد سبز (زیست سازگار) – انرژی های نو – فیزیک حالت جامد – خواص الکتریکی و مغناطیسی مواد – سنتز مواد – بازیافت – فرایند های ساخت و تولید مواد

تاریخ های مهم

آخرین مهلت ارسال چکیده :  ۱۵ اردیبهشت ماه

اعلام نتایج داوری (چکیده) :  ۱۵ خرداد ماه

آخرین مهلت ازسال مقالات : ۱۵ مرداد ماه

اعلام نتایج داوری (مقالات) :  ۱۵ شهریور ماه

آخرین مهلت ارسال فایل پوستر و مقاله : ۳۰ شهریور ماه

آخرین مهلت ثبت نام در همایش (با ارائه مقاله): ۳۱ شهریور ماه

آخرین مهلت ثبت نام در همایش(بدون ارائه مقاله) ۹ مهر ماه

تماس با دبیرخانه

شهرکرد ، بلوار رهبر ، دانشگاه شهرکرد ، دانشکده فنی مهندسی ، طبقه سوم

۰۳۸۳۲۳۲۱۶۳۴ , ۰۹۳۷۵۱۷۷۳۵۷

ایمیل : cmat@iromes.ir

سایت : cmat.iromes.ir
کانال تلگرام : @cmat2017
پیج اینستاگرام : cmat2017

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران