کتاب مقدمه ای بر مهندسی و علم مواد کلیستر ( Callister )

کتاب علم مواد کلیستر  فهم دانشجویان را از سه نوع اصلی مواد (فلزات ، سرامیک و پلیمرها) و کامپوزیتها و همچنین روابطی که بین عناصر ساختاری مواد و خصوصیات آنها وجود دارد ،تقویت می کند. نسخه ۹ پوشش جدید یا به روز شده در تعدادی از موضوعات، از جمله: پارادایم مواد و نمودارهای انتخاب مواد ، چاپ سه بعدی و ساخت افزایشی ، مواد بیولوژیکی ، مسائل مربوط به بازیافت و اثر سالن را ارائه می دهد.

کتاب علم مواد کلیستر دارای ۲۲ فصل است. شامل مباحثی چون ساختارهای کریستالی، نفوذ، دیاگرام های فازی ، ساختار سرامیک ها، پلیمرها، کامپوزیت ها و همچنین خوردگی فلزات و خصوصیات الکتریکی،حرارتی ومغناطیسی مواد و … می باشد براساس موفقیت فوق‌العاده هشت ویرایش پرفروش گذشته، ویرایش نهم کتاب “مهندسی و علم مواد” به توسعه درک دانشجو از سه نوع اولیه مواد (فلز، سرامیک و پلیمر) و کامپوزیت‌ها،‌ همچنین روابط موجود میان عناصر ساختاری مواد و خواص آنها؛ ادامه می‌دهد.

سخن مولف در انتشار نسخه ۹م :

در نسخه نهم اهداف و رویکردهای تدریس علم و مهندسی مواد را که در نسخه های قبلی ارائه شده اند را حفظ کرده ایم،. اولین و اصلی ترین هدف: ارائه اصول پایه ای در سطحی مناسب برای دانشجویان کالج یا دانشگاه است که دروس اولیه خود را گذرانده اند ( دوره های شیمی و فیزیک)

هدف دوم ارائه موضوع به صورت منطقی ، از ساده تا پیچیده تر است. هر فصل به محتوای مطالب قبلی می پردازد.

هدف یا فلسفه سوم که ما در تلاش برای حفظ آن در طول متن هستیم که اگر یک موضوع یا مفهوم ارزش بحث داشته باشد به آن با جزیئات کافی به آن می پردازیم تا حد ی که دانشجویان امکان برای درک کافی آن داشته باشند بدون اینکه نیاز به مطالعه منبعی دیگر باشد. به علاوه در بیشتر موارد، برخی تمرینات مرتبط نیز فراهم شده است.

هدف چهارم شامل ویژگی های این کتاب است که سبب تسریع در یادگیری می شود.

هدف پنجم تقویت فرایند تدریس و یادگیری با استفاده از فناوری های جدید است که در دسترس بیشتر مربیان و دانشجویان مهندسی امروز است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterateraterate
2.55
4 نظر ثبت شده
مواد کنکور

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • Akbar Saeidi 1397 آبان 16 چهارشنبه

  اطلاع دارید که کتاب کالیستر ترجمه شده یا نه؟
  لطفا اگه ترجمه اش هست، تو سایت بزارید. اگه پولی هم باشه مشکلی نیست.

  آیا برای شما مفید بود
  • حسين يعقوبي 1397 آبان 20 یکشنبه

   بله ترجمه و چاپ شده این کتاب در بازار موجوده .

   آیا برای شما مفید بود
 • مهدي 1397 آبان 10 پنجشنبه

  درود بر شما

  آیا برای شما مفید بود
 • mehran 1396 مهر 25 سه شنبه

  خواهشا حل المسایل ویرایش نهم رو قرار بدهید

  آیا برای شما مفید بود