شانزدهمین دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی – دانشگاه شهید باهنر کرمان

شانزدهمین دوره مسابقات عملیات حرارتی دانشجویان کشور

۶ و ۷ شهریور ۹۸ دانشگاه شهید باهنر کرمان

مسابقات عملیات حرارتی ، یکی از مسابقاتی است که هرساله با حضور دانشجویان رشته‌ی مهندسی مواد و متالورژی کل کشور، در یکی از دانشگاه‌های کشور زیر نظر سازمان علمی‌دانشجویی مهندسی مواد برگزار می‌شود؛ عملیات حرارتی شامل اعمال سیکل های حرارتی گرم و سرد کردن است که منجر به بهبود خواص مکانیکی، فیزیکی و شیمیایی قطعه‌ی نهایی می‌شود، به‌طور مثال می‌توان با انجام عملیات حرارتی، سختی، استحکام، مقاومت به سایش، مقاوت به ضربه و دیگر خواص یک قطعه را به شکل کاملاً محسوسی بهبود داد، لذا انجام عملیات حرارتی به منظور بهبود خواص قطعات، از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کرده و صرفه‌ی اقتصادی مطلوبی را برای شرکت‌ها به همراه دارد.

بی‌شک یکی از اهداف والای این سلسله مسابقات عملیات حرارتی، ایجاد تحرک، نشاط، پویایی و رقابت سازنده و سالم در بین دانشجویان مستعد و علاقه‌مند به حوزه‌ی مهندسی مواد به خصوص در زمینه عملیات حرارتی است. از سوی دیگر چالش‌های صنعتی مرتبط با عملیات حرارتی و نیاز روزافزون جامعه‌ی صنعتی به اتخاذ روش‌هایی که ضمن حفظ و ارتقای کیفیت، ارزش افزوده بیشتری را به همراه داشته باشد، ضرورت و توجه به این تخصص ممتاز از مهندسی مواد را بیش از پیش نمایان می سازد.

امسال نیز با یاری خداوند متعال، انجمن علمی مهندسی مواد دانشگاه شهید باهنر کرمان افتخار میزبانی دوره سراسری و دومین دوره بین المللی عملیات حرارتی را داراست. این دوره از مسابقات در چهار مرحله آهنی، غیرآهنی، ویژه و صنعتی انجام و تیم برگزیده با توجه به نتایج و نظر داوران انتخاب خواهد شد؛ هم‌چنین هم‌زمان با برگزای مسابقات، کارگاه‌ها‌ی آموزشی کاربردی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی مواد و نیز نمایشگاه دستاوردهای صنعت متالورژی برگزار می‌شود.

تاریخ های مهم

کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام :

htc.iromes.ir

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
1 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • Hasan 1396 مرداد 06 جمعه

    با سلام و خسته نباشید
    نیاز به راهنمایی داشتم. اگر بخواییم تو دوره مسابقات عملیات حرارتی شرکت کنیم نیاز به چه مهارت ها و تخصص هایی داریم؟ آیا جزوه، دستورالعمل یا کتاب خاصی باید مطالعه شه و یا اینکه دانشیه که ما تو دوران تحصیل آموختیمه؟

    آیا برای شما مفید بود