شناسایی و مقابله با خوردگی در لوله های فولادی پتروشیمی

 شناسایی و مقابله با خوردگی لوله های فولادی پتروشیمی و راهکارهای مقاله با این پدیده

پایان نامه کارشناسی

خوردگی لوله های فولادی

در صنعت انواع مختلفی خوردگی وجود دارد که می توان با راهکارهایی از این پدیده جلوگیری نمود که در گام اول می توان با انتخاب صحبح مواد به کار رفته در ادوات تا حدی از خوردگی لوله های فولادی جلوگیری نمود و در گام های بعدی سایر روش های مفابله با خوردگی حائز اهمیت هستند.

هنگام مطالعه خوردگی اولین چیزی که باید مورد قبول واقع شود، این است که خوردگی را می توان در بیشتر اوقات یک واکنش ساده منفرد تصور کنیم که اگر یکبار مورد بررسی و شناخت قرار گیرد قادر خواهیم بود در بسیاری موارد برای حل مشکلات مشابه آن را مورد استفاده قرار دهیم. مواد قابل استفاده مانند فولاد، آلومینیم و آلیاژهای میس ، پلاستیک ، سرامیک ، چوب، مواد مقاوم ، فولاد زنگ نزن و تعداد زیادی از سایر آلیاژها بمدرن همگی به همان اندازه مزیت هایشان دارای زیانهائی هستند.

هر کدام از این آلیاژها و یا گروهی از آنها ممکن است به شکل بهترین انتخاب برای عملکرد خاصی به خدمت گرفته شوند ولی چیزی که در این باره بیاد یاد بگیریم آن است که انتخاب هر کدام از این مواد می بایست همراه با تجربه و دانش کافی انجام گیرد. تمام پدیده های خوردگی۔ شبیه به هم نیستند بنابر این دلیل اینکه چرا چنین انتخاب گوناگونی از مواد در یک محیط معین بر حسب ننزل قابلیت های آنها درجه بندی و لبت می شوند به علت مکانیزمهای مختلف حملات خوردگی لوله های فولادی است که قبلا تجربه شده اند .

همچنین در این درجه بندیها خواص و ویژگیهای مواد توضیح داده می شود . درک بهتر تمام این پارامتر های شرکت کننده در ایجاد خوردگی هنگام تجزیه و تحلیل مشکلات و توصیه های پیشگیرانه اساسی می باشد. در خوردگی لوله های فولادی مانند بسیاری از علوم تدوین شده کلمات معین ، روشهای ارائه اطلاعات و علائم اختصاری که ویژه کاربرد های  عملیائی هستند مورد استفاده قرار گرفته است اگر اصلاحات مخصوص لین رشته شناخته شود در آینده شما قادر خواهید بود موضوعات خوردگی را با درک و اطمینان بیشتری بخوانید و مورد بحث قرار دهید.

همچنین لازم است از جنبه های گوناگون روش ها یکنترل خوردگی شناخته و بررسی شود . خیلی افراد فقط در یک حوزه از زمینه فوق به فعالیت مشغول هستند. شناخت میزان گستردگی فعالیت هایی که امروزه در تجزیه و تحلیل خوردگی و مبارزه با آن انجام می گیرد بسیار مهم می باشد. بسیاری از این تجربیات و تعداد زیادی راه حل های توسعه یافته در یک حوزه از کارهای خوردگی می تواند سبب بهبود روش های کنترل در زمینه های دیگر گردد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود شناسایی و مقابله با خوردگی در لوله های فولادی پتروشیمی
۳٫۸MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران