جشنواره روز ملی مهندسین مواد (NMD)

جایزه روز ملی متالورژیست که به اختصار (NMD) نیز نامیده می شود، جایزه ای است که برای اولین بار در سال ۱۹۶۲ میلادی توسط وزارت فولاد و معادن هند جهت تشویق و گسترش صنعت متالورژی در هند وضع شد. انجمن فلزات هند (IIM) که در کلکته پایتخت هندوستان قرار دارد، هر ساله وظیفه فراخوانی برای اهدای جوایز، ارائه کمک برای انتخاب جوایز و سازماندهی ارائه جوایز را عهده دار است.

این جایزه هر ساله در روز ۱۴ نوامبر برای کمک های چشمگیر در زمینه های متالورژیکی اهدا می شود. این بخش ها شامل بخش های عملیاتی، تحقیق و توسعه، طراحی، تحصیلات، سازماندهی و بازیافت زباله ها، ذخیره انرژی و … می شود.

منابع مالی این هدایا هر ساله از بودجه وزارت فولاد تامین می شود. یک کمیته منتخب به ریاست دبیر انجمن فولاد و متشکل از اعضای برجسته این حرفه، جوایز را انتخاب می کنند.

در حال حاضر، سالانه ۱۳ جایزه در این جشن داده می شود که در جدول زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 شماره سریال شرح جایزه تعداد جوایز مبلغ جایزه (روپیه)
1 جایزه دستاورد طول عمر ۱ ۴,۰۰,۰۰۰/-
2 جایزه ملی متالورژیست (صنعت) ۱ ۳,۰۰,۰۰۰/-
3 جایزه ملی متالورژیست (تحقیق و آکادمی) ۱ ۳,۰۰,۰۰۰/-
4 متالورژیست برتر سال (بخش آهنی) ۲ ۱,۲۵,۰۰۰/- هر کدام
5 متالورژیست برتر سال (بخش غیر آهنی) ۱ ۱,۲۵,۰۰۰/-
6 متالورژیست برتر سال (علم فلزی) ۲ ۱,۲۵,۰۰۰/- هر کدام
7 متالورژیست برتر سال (محیط زیست) ۱ ۱,۲۵,۰۰۰/-
8 متالورژیست برتر جوان (غیر آهنی) ۱ ۷۵,۰۰۰/-
9 متالورژیست برتر جوان (غیر آهنی) ۱ 7۵,۰۰۰/-
10 متالورژیست برتر جوان (علم مواد) ۱ ۷۵,۰۰۰/-
11 گواهی افراد برگزیده Example ۵۰,۰۰۰/-
مجموع ۱۳ ۲۰,۲۵,۰۰۰/-

در حالی که موسسه فلزات هند (IIM)، موسسه ای است که با کارهای روزمره سر و کار دارد، بخش MOS، بحشی کلیدی در وزارت خانه است که فعالیت های زیر را انجام می دهد:

  • هماهنگی با بخش های مختلف، به عنوان مثال هماهنگی با موسسه فلزات هند در کلکته
  • کمک در انتخاب جوایز با همکاری موسسه IIM
  • انتخاب جوایز تحت دسته بندی های مختلف مطابق با دستورالعمل تعیین شده

۵۳امین سالگرد روز ملی متالورژیست

پنجاه و سومین جشنواره روز ملی مهندسین مواد از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۵ در شهر Coimbatore بزرگترین شهر ایالت Tamilnadu هند برگزار شد. نقطه برجسته جشنواره، سمپوزیوم بین المللی یک روزه ای در زمینه «چشم اندازها تا سال ۲۰۲۵ در خصوص چالش های جهانی و فرصت ها در صنعت فولاد» بود که به عنوان بخشی از این رویداد در تاریخ ۱۳ نوامبر برگزار شد. این ابتکار، فرصتی برای ارائه سخنران هایی از هند و سایر کشورهای خارجی بود که در موضوعات خاصی برگزار شد.

به منظور احترام به نقش مهمی که متالورژیست ها در توسعه اقتصادی کشور ایفا کرده اند، طرح اعطای جایزه روز ملی متالورژیست (NMD) توسط وزارت فولاد و معادن توسط دولت هند در سال ۱۹۶۲ تنظیم شده است. هدف از برگزاری این مراسم، کمک به مهندسان متالورژی و دانشمندان مهندسی مواد هند برای خدماتی است که آن ها ارائه می کنند.

جوایز پنجاه و سومین سالگرد روز ملی مهندسین مواد (NMD) در نوامبر سال ۲۰۱۵ اهدا شد. در بخشی از این اقدامات، برندگان جوایز NMD، نکات برجسته کار خود را ارائه دادند و دستاوردهای فنی و پژوهشی خود را پیش از عرضه به جامعه متالورژی نشان دادند.

موسسه فلزات هند (IIM) همکاری ها و حمایت های چشمگیری از متالورژیست ها، مهندسان مواد، متخصصان، پژوهشگران، دبیران و دانشجویانی که در زمینه های متنوعی از تخصص متالورژی مشغول فعالیت هستند، می کند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران