دانلود کتاب دیاگرام های فازی در سرامیک های پیشرفته Phase diagrams in advanced ceramic

دیاگرام فازی سرامیک ها

شرح:

اکسیدهای پلی کریستال از حدود ۱۹۶۰ زمانیکه coble آلومینای نیمه شفاف را اختراع کرد موجود بوده اند.قبل از این،تصور می شد تخلخل،با خاصیت ذاتی پراکندگی نور،اثر لازم برای فرآیند ساخت سرامیک است.آلومینای نیمه شفاف یک عنصر کلیدی در لامپ های فشار بالای سدیمی که در سراسر جهان تولید می شوند است.اگر چه این روشن نیست که Coble از دیاگرام های فازی در توسعه اصلی خود استفاده گسترده ای کرده است.روابط فازی برای موفقیت آلومینای نیمه شفاف مهم هستند.محققان بعدی به دنبال زینتر دیگر اکسید ها برای شفافیت روابط مهمی برای موفقیتشان در رسیدن به هدف نهایی شان در زینتر را فهمیده اند. مانند حذف تخلخل باقیمانده.

برای مثال در سیستم La2O3-Y2O3 Rhodes از دو رشته فازی برای کنترل رشد دانه در طی زمان حذف منافذ در زینترینگ و سپس انتقال به یک تک رشته فازی به منظور پخت شفافیت استفاده کرد.

تعدادی از اکسید ها برای کاربرد نوری در شیشه توسعه یافته اند. دیرگدازی،پایداری شیمیایی،یا محدودیت در پهنای باند،معمولا اجازه رقابت نمی دهد.این اکسید ها Al2O3 ،MgAl2O4،ALON و Y2O3 هستند.اگرچه دیگر اکسید ها برای شفافیت زینتر یا پرس گرم شده اند. اما این چهار اکسید به عنوان کاندیدای نخصت برای توسعه کاربردهای نوری در نظر گرفته شود.

دسته مهم دیگر کاربرد نوری ،خاصیت الکترو اپتیک سوئیچ پروسکایت استفاده می کنند.سیستم O3(Ti،Zr)(La،Pb) توسط Haertling وSnow به ترتیب پرس گرم و زینتر شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.5
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود phase diagrams in advanced ceramics
17MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • حسين يعقوبي 1396 مهر 04 سه شنبه

  مشکل این فایل حل شد.

  آیا برای شما مفید بود
 • h-sh 1396 مرداد 10 سه شنبه

  سلام چرا این فایل دانلود نمیشه ؟

  آیا برای شما مفید بود