جوشکاری در ساختمان های فولادی

جوشکاری ساختمان فولادی
 جوشکاری ساختمان فولادی

یکی از مهمترین اجزای سازهای فولادی که وظیفه انتقال نیرو های اعضا به یکدیگر و به تکیه گاه ها را بر عهده دارد، اتصال میان اعضا می باشد. اما، در روند ساخت این نوع سازها ، با  توجه به تکنولوژی تولید  و ساخت در کشور ما، مواردی از عدم اجرای درست و اصولی دیده می شود. در این بخث تلاش شده است تا با گردآوری نکات آیین  نامه ای و روند تولید با  توجه به  تکنولوژی موجود، نکاتی را در اجرا،و از همه مهمتر بازرسی سازه های فولادی با اتصالات جوشی ارایه نمود.

عدم کیفیت مطلوب اجرای سازه های فولادی جوشی ساختمان ها ویک اتصال ضعیف و نامناسب می تواند منجر به یک سری خسارت های پی در پی و بنیادی در سازه های فولادی گردد.و همواره یکی از بزرگترین معضلات محیط های صنعتی در استفاده  از استانداردها نبود زبان مشترک بین عوامل درگیر به دلیل ها برداشت ها و تفسیر های گوناگون افراد از متون فنی خصوصاٰ آیین نامه ها و استانداردها می باشد. جهت وصل کردن یک یا چند قطعه در ساختمانهای فولادی نیاز به یک قطعه رابطی می باشد که دو قطعه بتوانند توسط جوش به هم متصل شوند که این قطعه رابط همان انواع اتصالات است . انواع اتصالات در ساختمانهای فلزی به شرح زیر است :

۱- انواع اتصالات تیر به ستون .

۲- انواع اتصالات پای ستون .

۳- اتصال دو تیرآهن به هم و تولید ستون یا تیر دوبل .

۴- اتصالات بادبندها به ستونها وتیرها .

 در این پست یک مقاله جوشکاری ساختمان فولادی و یک کتاب راهنمای اتصالات و جوشکاری ساختمان فولادی برای دانلود در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده شده است.

.
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود جوشکاری در ساختمان های فولادی
۱/۷۴ مگابایت PDF
دانلود کتاب راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمان های فولادی
۲۴ مگابایت PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران