مجموعه جزوات کارگاه عمومی

کارگاه عمومی یکی از دروسی است که در مقطع کارشناسی با آن سر و کار دارید. شما در این درس، به آموزش مهارت های عملی چیزهایی خواهید پرداخت که در دروس دیگر به صورت تئوری با برخی از آن ها آشنایی داشته اید. بنابراین این درس به نوعی درسی عملی برای مهارت آموزی و آمادگی جهت کار در واحدهای صنعتی به حساب می آید که در آینده با آن سر و کار خواهید داشت.

برای انجام کار به صورت صحیح و اصولی نیاز به ابزارآلات مختلفی است که آشنايي با آنها براي هر صنعتگری لازم و واجب است. چرا كه دقت کار در کارگاه دقیقا با استفاده‌ی بهینه و صحیح از ابزار صنعتی مرتبط است. رعایت این نکات در استفاده از هر ابزاری می تواند ضروری باشد. از ابزارآلات ساده مثل پیچ گوشتی و چکش گرفته تا ماشین آلات پیشرفته نظیر CNC و دستگاه های ریخته گری … لذا بخشی از این مجموعه جزوه کارگاه عمومی به معرفی ابزارآلات صحیح برای استفاده در کارگاه اختصاص دارد. 

در قسمتی دیگر به معرفی روش هایی پرداخته می شود که جهت ساخت و تولید یا بهینه سازی قطعات باید مورد توجه واقع شوند. برای مثال در رشته های مهندسی متالورژی و مکانیک آموزش روش هایی مانند برشکاری، سوراخکاری، خم کاری و شکل دهی ورقه ها، تراشکاری، فرزکاری، سنگ زنی و در برخی مواقع روش هایی مانند پوشش دهی و آبکاری بخش کوچکی از مهارت هایی است که شما باید در طول این دوره به یادگیری آن ها توجه داشته باشید.

جهت یادگیری اصولی و صحیح هر کدام از این روش ها، آموزش نکات استاندارد و آشنایی با قطعات و تئوری روش های مختلف ضروری است. در این مجموعه جزوه کارگاه عمومی که در این بخش برای استفاده در اختیار شما قرار داده شده است، آموزش اصول اولیه این روش ها و آشنایی با قطعات مختلف که قطعا در واحدهای صنعتی با آن ها کار خواهید کرد، آورده شده است.

این جزوات برای استفاده به صورت رایگان در پیوست این مطلب اختیار شما قرار داده شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.3
1 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • مرتضی حسینی 1399 مرداد 15 چهارشنبه

    سلام بزرگوار
    وقت شما بخیر
    در قسمت جزوات کارگاه عمومی هیچ فایلی برای دانلود موجود نمی باشد

    آیا برای شما مفید بود