جزوه ترمودینامیک کارشناسی دکتر عباسی (دانشگاه صنعتی اصفهان)

جزوه ترمودینامیک

جزوه ترمودینامیک

ترمودینامیک چیست؟ شاخه‌ای از علوم طبیعی است که به بحث راجع به گرما و نسبت آن با انرژی و کار می‌پردازد.

ترمودینامیک متغیرهای ماکروسکوپیک (همانند دما، انرژی داخلی، آنتروپی و فشار) را برای توصیف حالت مواد تعریف و چگونگی ارتباط آن‌ها و قوانین حاکم بر آن‌ها را بیان می‌نماید. فوانین حاکم بر ترمودینامیک را از طریق مکانیک آماری نیز می‌توان بدست آورد. 

ترمودینامیک موضوع بخش گسترده‌ای از علم و مهندسی است – همانند: موتور، گذار فاز، واکنش‌های شیمیایی، پدیده‌های انتقال و حتی سیاه چاله ها . محاسبات ترمودینامیکی برای زمینه‌های فیزیک، شیمی، مهندسی نفت، مهندسی شیمی، مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، زیست‌شناسی یاخته، مهندسی پزشکی، دانش مواد و حتی اقتصاد لازم است. عمده مباحث تجربی ترمودینامیک در چهار قانون بنیادی آن بیان گردیده‌اند: قانون صفرم، اول، دوم و سوم ترمودینامیک.

جزوه پیش رو در بیش از ۱۶۰ صفحه به صورت دسنویس آماده شده ، که شرح کاملی از درس ترمودینامیک ( دکتر عباسی ) از دانشگاه صنعتی شریف اصفهان است هم اکنون میتوانید این جزوه ارزشمند را به صورت رایگان از وب سایت ایران مواد دانلود کنید،

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.17
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود جزوه ترمودینامیک کارشناسی دکتر عباسی
77 MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران