جزوه استخراج فلزات غیر آهنی دکتر یوزباشی (دانشگاه صنعتی شریف)

استخراج فلزات غیر آهنی

جزوه استخراج فلزات غیر آهنی دکتر یوزباشی

(دانشگاه صنعتی شریف)

فلزات غیر آهنی شامل تمام مواد فلزی با پایه غیر از آهن می باشند.این گروه از فلزات یا فلزات رنگی به فلزاتی گفته می شود که فاقد آهن و یا آلیاژهای آن باشند مانند مس – برنج – برنز- آلومینیوم- منگنز- روی و سرب تمام فلزات رنگین را با کمی دقت و مهارت و آشنائی با اصول ریخته گری می توان ریخت و برای جوشکاری این نوع فلزات بایستی خواص فلز را در نظر گرفت.در این جزوه ی ۹۰ صفحه ای که کاملترین نوشته در مورد این گروه از فلزات می باشد.

انواع این فلزات،کاربردها،عملیات کیفی،ریخته گری و سایر مشخصات آنها مورد بررسی قرار گرفته اند. این جزوه شامل مطالبی با عناوین ریخته گری آلومینیوم و آلیاژهای آن، کوره های ذوب آلومینیوم، عملیات کیفی، تکنولوژی تولید قطعات، آلیاژهای آلومینیوم، سیستم راهگاهی و تغذیه، مس و آلیاژهای آن، ویژگی های کوره ذوب مس، عملیات کیفی، تکنولوژی تولید قطعات، آلیاژهای مس، سیستم راهگاهی و تغذیه گذاری در آلیاژهای آلومینیوم، ریخته گری روی و آلیاژهای آن، خواص عمومی،فیزیکی،مکانیکی و کاربردی روی و آلیاژهای آن، ریخته گری زاماک، سرب و آلیاژهای آن، خواص عمومی،فیزیکی،مکانیکی و کاربردی سرب و آلیاژهای آن، انواع آلیاژهای سرب، ویژگی های ریخته گری سرب می باشد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterateraterate
3.57
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود جزوه استخراج فلزات غیر آهنی
7.76MB PDF
دانلود جزوه آموزشی استخراج فلزات 1
1.2MB PDF
دانلود جزوه آموزشی استخراج فلزات 2
896KB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران