جداول روابط تخصصی

جداول روابط تخصصی
جداول روابط تخصصی

یکا به عنوان مقداری ثابت از یک کمیت است که به عنوان معیاری برای اندازه گیری یا شمارش کمیت انتخاب شده است. یکا باید به گونه ای باشد در شرایط فیزیکی معین تغییر نکند و در دسترس باشد. مجموعه‌ی یکاهای مورد توافق بین المللی به اختصار “دستگاه بین المللی یکاها” نامیده می شود.

مجموعه‌ی جداول روابط تخصصی که در این پست برای دسترسی در اختیار شما قرار داده است، مجموعه ای از یکاها، فرمول ها، استانداردهای کاربردی بین المللی و جداول تبدیل یکاها است. شما با استفاده از این جداول هر اطلاعات پایه ای که نیاز داشته باشید، به دست خواهید آورد. از ابتدایی ترین روابط نظیر فرمول های محاسبه اشکال هندسی، یکاهای اندازه گیری حجم، طول، فشار، الکتریسیته، گرما، صوت و تابش الکترومغناطیسی تا استانداردهای کاربردی مثل استانداردهای اندازه گیری پیچ ها و مهره ها، انواع آچارها، کلنگی ها، استانداردهای مربوط مانند استانداردهای ISO و DIN همگی در این جداول معرفی شده اند.

در بخش یکاها تمامی واحدهای اندازه گیری طول، سطح و حجم همراه با نسبت های تبدیل آن ها به یکدیگر بیان شده اند. در ادامه در خصوص کمیت های فشار، سرعت، گشتاور و … نیز این کار انجام شده است.

در بحث خواص فیزیکی، گرمای ویژه، ضریب انبساط طولی و جدول رسانایی مهم ترین مواد مواد مهندسی که شما به آن ها نیاز دارید، آورده شده است. موادی مانند آلومینیوم، مس، الماس، برنج، آهن، نقره، شیشه، پنبه نسوز و …

در بخش استانداردها، انواع مختلف پیچ ها، مشخصات، کاربردها و استانداردهای مربوط به رزوه ها بیان شده است. در این بخش انواع کله‌گی ها، آچارگیرها و … بر اساس استاندارد DIN معرفی شده اند.

این جزوه راهنمای خوبی برای دانشجویان تمامی رشته ها، فعالین در صنعت و حتی دانش آموزان محسوب می شود. شما می توانید این جزوه را به صورت رایگان از لینک زیر دریافت کنید.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
4 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود جداول روابط تخصصی
1.2MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • فاطمه 1399 آبان 30 جمعه

  سلام.
  به لینک دسترسی ندارم

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1399 آبان 30 جمعه

   سلام
   لینک دانلود مشکلی ندارد
   جهت دانلود اتصال خود را به فیلترشکن قطع کنید.

   آیا برای شما مفید بود
 • محمدرضا خدادادی 1399 اردیبهشت 04 پنجشنبه

  سلام لینک دانلود کار نمی کند .

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1399 اردیبهشت 14 یکشنبه

   با عرض سلام
   درست شد

   آیا برای شما مفید بود