تیتانیوم متالورژی فیزیکی، فرایند و کاربردها (F.H. Froes)

Titanium: Physical Metallurgy
Processing, and Applications
F.H. Froes
کتاب تیتانیوم متالورژی فیزیکی، پردازش و کاربردها

تیتانیوم عنصری است فلزی با عدد اتمی ۲۲ در گروه IVB که در دورهٔ چهارم جدول تناوبی جای دارد. جِرم اتمی ۴۷/۹۰، ظرفیت‌ها ۲٬۳٬۴. دارای پنج ایزوتوپ است. بسیار کمیاب است، به‌طوری‌که فقط ۰/۶ درصد قشر زمین را تشکیل می‌دهد. ترکیب‌های آن پراکنده و استخراج آن دشوار است.

کاربرد: هواپیماها، موشک‌ها، جت‌ها، ماشین‌های نساجی، وسایل شیمیایی، وسایل جراحی، وسایل نمک‌زدایی، وسایل ارتوپدی، وسایل غذاسازی، هدف‌های لوله‌های اشعه ایکس، وسایل ساینده، لوله‌های رآکتورها، قاب یا فریم عینک و … در کتاب تیتانیوم متالورژی فیزیکی، پردازش و کاربردها تمام جنبه‌های پیشینه، متالورژی فیزیکی، رفتار خوردگی، عوامل هزینه و کاربردهای فعلی و بالقوه تیتانیوم مورد بحث قرار گرفته است.

پیشینه تیتانیوم از آغاز پیدایش آن با تلاش Kroll و تا ارائه گسترده آن به بازار امروز ترسیم شده است. جزئیات گسترده‌ای در مورد فرآیند استخراج و همچنین تبدیلات مختلف بتا به آلفا و جزئیات تکنیک‌های متالورژی پودر بحث شده است. رابطه ساختار با خواص مکانیکی و موضوع خوردگی به‌طور مفصل توصیف شده است. هر کس در هر جنبه‌ای از علم، فناوری و یا کاربرد تیتانیوم مشغول باشد، می‌تواند از این کتاب بهره‌مند شود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Titanium: Physical Metallurgy Processing, and Applications
14.49MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران