تکنولوژی پلاسما – Plasma Technology

تکنولوژی پلاسما – Plasma Technology

تکنولوژی پلاسما – Plasma Technology

شرح :

پلاسما را می‌توان حالت چهارم ماده در نظر گرفت. با اعمال انرژی، ماده از جامد به مایع، گاز و سپس پلاسما تبدیل می‌شود. در حالت پلاسما، مولکول‌ها به ذرات خنثی و باردار تجزیه می‌شوند که تمایل به واکنش با سطح مواد را دارا می باشند. این فناوری عمدتاً برای تمیز کردن یا ایجاد خراش برای فعال‌سازی فیزیکی و شیمیایی سطوح استفاده می شود. یورو پلاسما ازجمله نخستین فناورانی است که پوشش‌های بسیار نازک را با استفاده از مواد شیمیایی بسیار پیچیده بر روی سطوح ایجاد می‌نماید.

این امر نیازمند داشتن دانش عمیق درزمینهٔ فناوری پلاسما، شیمی فرایند، علم مواد و طراحی تجهیزات ایجاد خلأ است. با استفاده از فناوری پلاسما تحت‌فشار پایین، یک پوشش بسیار نازک به‌صورت یکنواخت بر سطوح سه‌بعدی پیچیده اعمال می‌شود و این اصلاحات ممکن است تا مرکز مواد با شکل پیچیده همچون غشاءهای فیلتراسیون، منسوجات فنی و تجهیزات الکترونیکی ایجاد شود.  ازآنجایی‌که پوشش‌های اعمال‌شده بسیار نازک هستند، بنابراین با چشم غیرمسلح دیده نشده و بر خواص اصلی محصول تأثیر نخواهد گذاشت.

برش پلاسما پروسه ای است که در آن فولاد یا سایر فلزات (گاهی اوقات برخی مواد دیگر)در قطرهای مختلف بوسیله یک مشعل برش داده می شود.در این برش یک گاز نجیب (در برخی موارد هوای فشرده) با سرعت بالا از نازل دمیده شده و در همان لحظه یک قوس الکتریکی بین گاز در سر نازل با سطح برش ایجاد می گردد وگاز به حالت پلاسما می رود.پلاسما به اندازه کافی گرم است تا فلز را ذوب کند و برش صورت پذیرد.هوای فشرده نیز به اندازه ای فشار دارد که فلز ذوب شده را از مسیر برش دور کند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Plasma Technology
3.69MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران