ساخت اولین پادتن ویروس کرونا که ویروس را به طور کامل فلج می کند!

مقدمه ویروس کرونا که حدود 4 ماه است نام خود را بر سر زبان ها انداخته، با توجه به ماهیت ناشناخته ای که دارد به خطرناک ترین قاتل بشر تبدیل شده است. ناکام ماندن تلاش ها در خصوص کشف درمان قطعی این بیماری باعث شده این ویروس جان میلیون ها نفر را تهدید کند. اما اخیرا یک کمپانی دارویی سخن از کشف پادتن ویروس کرونا کرده است. حرفی که می تواند نقطه عطفی جهت نزدیک تر شدن به درمان قطعی این ویروس باشد....

کمپانی سورنتو «Sorrento Therapeutics Company» یک شرکت فعال در زمینه تحقیقات پزشکی و دارویی در ایالات متحده است. این شرکت به تازگی مدعی شده که قادر به تولید پادتنی است که می تواند نقطه عطفی در درمان ویروس کرونا ایجاد کند. به گفته این محققین، این پادتن تا چند برابر قدرتمندتر از نمونه های قبلی ساخته شده عمل می کند و فادر است فعالیت ویروس کووید-19 را به طور کامل متوقف کند.

به گفته این محققین، عملکرد این پادتن به گونه ای است که ویروس نمی تواند به سلول سالم شود و به آن نفوذ کند. به همین دلیل ویروس ها قادر نخواهند بود به راحتی به آن ها نفوذ کنند و فرد را در مقابل این ویروس مصون می کنند.

مصونیت بدن در برابر نفوذ ویروس

نتایج به دست آمده توسط این موسسه هنوز به صورت قطعی بر روی درمان بیماران امتحان نشده و فعلا همه چیز بر روی کاغذ و در شرایط آزمایشگاهی موفقیت آمیز بوده است. اما با توجه به ادعای این شرکت، می توان به توسعه این پادتن ویروس کرونا امیدوار بود.

این پادتن جزو دسته آنتی بادی های کوکتل «cocktail» قرار می گیرد و با نام «STI-1499» شناخته شده است. عملکرد این پادتن به  این صورت است که با مسدود کردن کامل شاخک های این ویروس، مانع از اتصال آن ها به سلول می شود و از این لحاظ نسبت به سایر پادتن های تولید شده، بهتر عمل کرده است.

1
دقیــقه مطالعه

وعده تولید داروی درمان کرونا توسط محققین ایرانی

یک شرکت فناوری در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در تلاش است در آینده ای نزدی...

اما یک سوال مهم؟!

چالشی که هم اکنون ذهن محققین را به خود مشغول کرده، این است که این ویروس ها علاقه زیادی به جهش و مقاوم تر شدن دارند. درست مانند ویروس های سرماخوردگی و آنفولانزا که با جهش ژن های آن ها، نیاز به توسعه ابزارها و درمان هایی جدیدتر دارند. این مشکل می تواند در توسعه روند درمان این بیماری مشکل ایجاد کند.

این شرکت در تلاش است تا با توسعه پادتن «STI-1499» روند درمان این بیماری را تسریع و کرونا را ریشه کن کند و اعلام کرده که مشغول توسعه این پادتن به صورت مستقل است. در نهایت باید بگوییم که هنوز واکسن یا داروی درمانی با اطمینان 100% برای درمان این ویروس ابداع نشده است، اما با توسعه روند درمان و توسعه تحقیقات در جهت کشف پادتن ویروس کرونا، در نهایت این امر محقق خواهد شد.

به نظر شما آیا می توانیم قبل از توسعه جهش این ویروس، پادتن آن را کشف و خطر آن را دفع کنیم؟!

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.11
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران