استحاله های فازی در فلزات و آلیاژها – پورتر (Phase Transformations in Metals and Alloys)

استحاله های فازی فلزات و آلیاژها
(Phase Transformations in Metals and Alloys)
استحاله های فازی پورتر

کتاب استحاله های فازی در فلزات و آلیاژها (Phase Transformations in Metalls and alloys) یکی از کتاب های مرجع در مهندسی مواد به حساب می آید که بیان کننده‌ی بسیاری از اصول اولیه در مهندسی مواد است. یادگیری این مطالب به منزله‌ی کسب تاییدیه ورود به دنیای فلزات و ساختارهایشان است.

تغییر فاز به انتقال یک سیستم ترمودینامیکی از یک فاز یا حالت ماده به حالتی دیگر توسط انتقال گرما گفته می شود. این نام بیشتر برای تعریف گذر ماده بین جامد، مایع، گاز و به ندرت برای پلاسما نیز استفاده می‌شود. فاز یک سیستم ترمودینامیکی و حالت ماده خواص فیزیکی یکنواختی دارند. در طی تغییر فاز محیط برخی مشخصات محیط، بصورت نا ممتد بر اثر تغییر برخی از شرایط خارجی مانند دما، فشار، یا دیگر خواص تغییر می‌کنند. برای مثال مایع ممکن است در اثر گرمایش تا نقطه جوش تغییر فاز داده و به گاز تبدیل شود که در نتیجه حجم آن بسیار افزایش می‌یابد. تغییرات فاز به طور گسترده ای در طبیعت انجام می‌شود و در فناوری‌های گوناگون نیز از تغییرات فاز استفاده شده است.

نویسندگان این کتاب: D.A.Porter – K.E.Esterling

این کتاب شامل ۶ فصل کلی با عناوین زیر است:

This text on phase transformations is for final year undergraduate and postgraduate students of metallurgy, materials science or engineering materials. It should also be useful for researchers working in industrial materials laboratories. The book is effectively in two parts: chapters 1-3 contain the background material necessary for understanding phase transformations: thermodynamics, kinetics, diffusion theory and the structure and properties of interfaces.

Thermodynamics and Phase Diagrams

Diffusion

Crystals Interfaces and Microstructure

Solidification

Diffusion Transformations in Solids

Diffusionless Transformations

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.5
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود استحاله های فازی در فلزات و آلیاژها (جدیدترین ویرایش)
7.96MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • علی 1400 خرداد 18 سه شنبه

  عالی

  آیا برای شما مفید بود
 • امیررضا 1400 فروردین 29 یکشنبه

  عالیی

  آیا برای شما مفید بود