استاندارد ASME section V-2019 | بازرسی غیر مخرب | ایران مواد
1 مرداد 1398
8507 بازدید

استاندارد ASME section V-2019
تست های غیر مخرب

استاندارد ASME section V-2019

استاندارد قوانین مشخص شده ای است که هم می تواند به صورت جهانی و فراگیر و هم به شکل منطقه ای و ناحیه ای استفاده شود. اولین فعالیت های محسوس در این زمینه در اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده  شکل گرفت و با توسعه بخش های صنعتی شکل وسیعتری به خود گرفت.

در ایالات متحده موسسات مختلفی مانند انجمن صنعت نفت ، انجمن مهندسین مکانیک، انجمن آزمایش ها و مواد، انجمن جوشکاری و … استاندارد های مختلفی را در زمینه های کاری خود تدوین کرده و طی سالیان اخیر و با توسعه صنعت استاندارد های مذکور را بهینه کرده اند.

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (American Society of Mechanical Engineers) و به اختصار به آن ASME گفته می شود، یک انجمن علمی مهندسی با تمرکز در زمینهٔ مهندسی مکانیک است. این انجمن در سال ۱۸۸۰ برای تدوین استاندارد دیگ های بخار بنیان گذاشته شد. امروزه این موسسه در راستای اهدای کمک مالی، برای توسعه تکنولوژی و توسعه نیروی انسانی به منظور بهبود افزایش کیفیت زندگی بشر فعال است. این موسسه یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی بوده و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه ای در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می کند.

ASME بیش از ۱۳۰٬۰۰۰ نفر عضو در ۱۵۸ کشور دنیا دارد. کتاب پیش رو استاندارد ASME section V-2019 است در این کتاب به انواع تست های مخرب و بررسی روش و کاربردهای آن از جمله مایعات نافذ، التراسونیک و غیره پرداخته شده است.

امیرمحمد دارابی
رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

دیدگاه کاربران ۳دیدگاه

 • REZAشنبه 2 آذر 1398 در ساعت 10:05:18

  خیلی ممنون. خدا خیرتون بده.

  • امیرمحمد دارابییکشنبه 3 آذر 1398 در ساعت 12:48:57

   ممنون ار حسن نظر شما

 • علی محسنیجمعه 8 آذر 1398 در ساعت 06:23:43

  سلام خیلی ممنون به خاطر این خدمت خوب و بی منت شما . اگر این روحیه در جامعه ما رشد کنه شاهد پیشرفت سریع و گسترده ایران عزیزمان در تمام زمینه ها خواهیم بود. متشکرم

دیدگاه خود را بنویسید