استاندارد ISO برای فنرها ۲۰۱۸

فنر – Spring

فنر

کلیه استانداردهای ایزو برای فنرها Spring ISO 2018

سازمان بین‌المللی استاندارد سازی (به انگلیسی: The International Organization for Standardization) که معمولاً به نام ایزو (ISO) شناخته می‌شود، مؤسسه بین‌المللی تعیین استاندارد متشکل از نمایندگان موسسات استاندارد سازی ملی است. این سازمان غیردولتی در سطح وسیع به وضع استاندارد های کلی و جزئی برای هماهنگ کردن استاندارد های متفاوت جهانی می‌پردازد. در عمل ایزو به صورت یک کنسرسیوم با ارتباطات قوی با دولت‌ها فعالیت می‌کند. این مؤسسه انواع استانداردهای تجاری و صنعتی جهانی را تعیین می‌نماید. مرکز ایزو در ژنو سویس قرار دارد. ایزو کار رسمی خود را از تاریخ بیست و سوم فوریه ۱۹۴۷ آغاز کرده‌است. این سازمان به ترویج جهانی استاندارد های اقتصادی و صنعتی می‌پردازد تا مبادلات صنایع و فنون مختلف را در یک راستا هماهنگ کند.

فنر ها در دستگاه ها و سیستم ها ی مکانیکی و تاسیسات مختلف کاربرد وسیعی دارند.فنرها برای ذخیره سازی انرژی و پس دادن آن در موقع مقتضی و همچنین برای ضربه پذیری و ایجاد نرمش در دستگاه ها بکار می روند.فنرها معمولا با تنش بسیار زیاد تحت اثر بارهای متناوب قرار دارند بر حسب نوع کاربرد فنرها به صورت فشاری,کششی,پیچشی,ضربه گیر و … تقسیم می شوند.

فنر های فولادی:
فنرهای فولادی در دو نوع مفتولی و تخت وجود دارند.فنرهای فولادی مفتولی می تواند دارای سطح مقطع گرد یا چهار گوش باشد.در دوانتهای فنرهای فشاری حلقه هایی که با تکیه تماس دارند کاملا تخت ساییده می شوند بنابراین حدود ۵/۱ حلقه در دو انتهای فنر غیر فعال در نظر گرفته می شوند.فنرهای مارپیچ را از پیچیدن مفتول فنر به دور یک میله به وجود می آورند.

فنر های شمش:
این فنرها به صورت لایه لایه ساخته می شوند,برای جذب نیروهای خمشی کاربرد دارند.

فنرهای فولادی پیچشی:
این فنر به صورت یک میله ی فولادی است که یک انتهای آن در محلی ثابت شده و انتهای دیگرش توسط اهرم به یک عضو نوسان کننده متصل می شود.

فنر فشاری مخروطی:
از پیچیدن یک مفتول یا تسمه به دور یک مخروط ساخته می شود.این فنرها دارای ضریب سختی غیر یکسانی هستند یعنی هنگامی که بار وارده کم باشد نرم عمل می کنند و وقتی بار زیاد شود فنر هم سخت تر می شود و تغییر مکان آن کمتر خواهد بود از این خاصیت در خوردروهای سنگین استفاده می شود.

در این پست ، تمامی استاندارد های iso برای فنر ها را جمع آوری کرده ایم و در اختیار شما قرار داده ایم.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.78
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود استاندارد های ISO برای فنر ها
7 MB rar

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • منتظریان 1400 مرداد 04 دوشنبه

  فایل دانلود نمی شود

  آیا برای شما مفید بود
 • تقی 1397 بهمن 24 چهارشنبه

  سلام
  چرا فایل دانلود نمیشود

  آیا برای شما مفید بود