آبکاری مس Electroplating Copper

آبکاری مس Electroplating Copper

Electroplating Copper

آبکاری مس Electroplating Copper

شرح:

آبکاری مس Electroplating Copper : مس به عنوان پوشش زیرین ،‌در سیستم چند پوششی ،‌عایق حرارتی برای انتقال حرارت ،‌در الکتروفرمینگ و در بردهای مدار چاپی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد . اگر چه فلز مس در مقابل خوردگی نسبتاً مقاوم است ،‌وقتی در مجاورت هوا قرار می گیرد به سرعت جلای خود را از دست می دهد و لک می شود .

وقتی یک سطح زیبا و با دوام مورد نیاز باشد ،‌آب مس به ندرت به تنهایی به کار می رود . آب مس براق در سیستم های چند پوششی ،‌به عنوان پوشش زیرین محافظ مورد استفاده قرار می گیرد ،‌یا وقتی تنها به عنوان پوشش تزئینی به کار می رود ،‌توسط لایه ای از لاک شفاف در مقابل کدر و لک شدن ،‌محافظت می شود ،‌برای آبکاری مس می توان از الکترولیت های متعددی استفاده کرد که متداول ترین آنها عبارتند از :محلول های سیانید و پیروففات قلیایی ،‌حمام های اسیدی سولفات و فلوئوبورات .

عوامل مختلف در مراحل آماده سازی سطح و آبکاری ،‌اثرات مهمی بر روی کیفیت پوشش مس ایجاد شده دارد . بعضی از آنها ممکن است اثر منفی بر میزان چسبندگی مس روی قطعه کار داشته باشند . برخی دیگر بر روی میزان خلل و فرج ،‌براقی ،‌سختی ،‌زبری ،‌پوسته شدن ،‌لحیم کاری و هم سطح کنندگی تاثیر می گذارند .

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :۸

حجم :۵۹۸KB

لینک دانلود

آبکاری مس Electroplating Copper

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
1 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • مهدی 1397 اسفند 15 چهارشنبه

    سلام
    ضمن تشکر از شما لطفا قبل از قرار دادن متن در سایت یکبار آن را از لحاظ ساختاری داوری کنید. این به افزایش اعتبار سایت شما کمک زیادی می کند. همچنین خوب است مطالب دارای مرجع باشند.
    تشکر از زحمات شما

    آیا برای شما مفید بود