آموزش جامع سالیدورکز – solidworks training

آموزش جامع سالیدورکز – solidworks training

نرم‌افزار سالیدورکز SolidWorks یک نرم‌افزار ساده و قدرتمند در زمینه طراحی است که امکان طراحی‌های متنوع، از طرح‌های اولیه و ساده تا طرح‌های خلاقانه پیچیده را برای کاربر فراهم می کند. همین ویژگی سالیدورکز SolidWorks موجب شده است تا بیش از دو میلیون کاربر در سراسر جهان برای طراحی به این نرم‌افزار روی آورند.

:مزایای این نرم افزار عبارتند از

 •  توانایی ترسیم مدل های سه بعدی قطعات و مونتاژ ها
 •  استخراج نقشه های اجرایی از مدل های سه بعدی
 •  توانایی ویرایش قطعات در هر لحظه جهت کمک به طراحان
 •  داشتن کتابخانه قطعات استاندارد مکانیکی
 •  اتصال و یا انتقال مدل های سه بعدی به نرم افزارهای تحلیلی
 •  اتصال به دستگاه های ساخت مانند ماشین های CNC جهت تولید قطعات

با وجود اینکه برای شروع به کار با SolidWorks پیش نیاز خاصی لازم نیست و هر فردی که به صورت مقدماتی با نقشه کشی صنعتی آشنا باشد می تواند کار با سالیدورکز را شروع کند. برای انجام پروژه های پیشرفته تر و مدل های سنگین تر بسیاری از کاربران سالیدورکز دچار مشکل می شوند. علت این امر هم کم بودن منابع آموزشی SolidWorks  که با دیدگاه صنعتی و حرفه ای تهیه شده باشند است. و کمبود چنین مجموعه ای کاملاً به چشم می خورد. در فایل های آموزشی شما با قابلیت های اساسی و کلیدی این نرم افزار کاربردی قدرتمند آشنا می شوید.

ایجاد انواع ترسیمه (شکل های) دو بعدی در محیط Sketch، تبدیل ترسیمه های دو بعدی به مدل های سه بعدی در محیط Part Design با استفاده از مجموعه دستورات Features، ویرایش انواع مدل های سه بعدی جهت رسیدن به حالت مطلوب، ایجاد عناصر هندسی مرجع (مانند صفحات کاری)، مونتاژ قطعات در محیط کاری Assembly Design، شبیه سازی حرکت مکانیزم ها و بررسی تداخل قطعات، تهیه نقشه های ساخت از قطعات در محیط Drawing (اندازه گذاری، تهیه انواع نماها، تلورانس گذاری، ایجاد علامت های مهندسی در نقشه)، مدلسازی قطعاتی که به روش ورقکاری تهیه می شوند (Sheetmetal)، کار با بلوک ها، طراحی و تحلیل مکانیزم ها، طراحی سطوح انحنا دار (Surface)، فرمول نویسی، طراحی قطعات سازه ای دارای اتصالات جوشی (Weldment)، طراحی قالب (Mold Design)، تحلیل های مهندسی، قطعات استاندارد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.25
1 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود آموزش جامع سالیدورکز
21 مگابایت pdf
دانلود دانلود آموزش جامع سالیدورکز
16 مگابایت pdf
دانلود تمرینات سه بعدی نرم افزار سالیدورکز
19 مگابایت pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • سجاد 1399 تیر 20 جمعه

  خدا سلامتی بهت بده عالی بود

  آیا برای شما مفید بود