کتاب خواص مکانیکی سرامیک ها – Mechanical Properties of Ceramics

کتاب خواص مکانیکی سرامیک ها

کتاب حاضر چاپ دوم از کتاب خواص مکانیکی سرامیک ها است. چاپ دوم تلاش می‌کند تا به وضوح همه ی توضیحات در همه ی فصل ها را بهبود بخشد، محتوا را به روز کند و مجموعه ای از مسائل را در پایان فصل ها اضافه کند. این پیشرفت ها باید این را به کتاب درسی بهتری برای استفاده در کلاس و به عنوان مرجع تبدیل کند. دو فصل جدید اضافه شده است تا نقص های عمده در چاپ اول را برطرف سازد. فصل اول مربوط به استحکام شکست و چقرمگی شکست سرامیک ها و فصل ۲۲ سختی و موضوعات مربوطه و مقاومت در برابر سایش را مورد بررسی قرار می‌دهد.

فصل ۱۷ برای نشانه های شکست نگاری و منشا آنها گسترش یافته است. هدف از پیش تعیین شده ی دیگر کتاب کمک به مهندسان رشته های دیگر در خارج از علم مواد برای طراحی سطح تنش در یک بخش است. به عنوان مثال مهندسانی که با شیشه های تحت فشار سروکار دارند، روش هایی برای پیش بینی عمر ساختار شیشه و محاسبه ی احتمال شکست را پیدا خواهند کرد.

با این حال برای هر پیش بینی طولانی، فرض هایی وجود دارد که بر اساس داده ها برداشت می‌شود. بنابراین متن فاکتورهای ایمنی و چگونگی احتمال بقا را مورد بحث قرار می‌دهد.

سرامیک‌ها از لحاظ کاربرد به شکل زیر طبقه‌بندی می‌شوند:سرامیک‌های سنتی (سیلیکاتی) و سرامیک‌های مدرن (مهندسی). سرامیک های مدرن شامل:سرامیک‌های اکسیدی و سرامیک‌های غیر اکسیدی هستند. سرامیک‌های اکسیدی را از لحاظ ساختار فیزیکی می‌توان به دسته ی سرامیک‌های مدرن مونولیتیک (یکپارچه) و سرامیک‌های مدرن کامپوزیتی طبقه‌بندی کرد انواع سرامیک‌ها: سرامیک‌های سنتی(این سرامیک‌ها همان سرامیک‌های سیلیکاتی هستند. مثل کاشی، سفال، چینی، شیشه، گچ، سیمان و …) سرامیک‌های مدرن(این فرآورده‌ها عمدتاً از مواد اولیهٔ خالص و سنتزی ساخته می‌شوند. این نوع سرامیک‌ها اکثراً در ارتباط با صنایع دیگر مطرح شده‌اند.). از میان سرامیک های غیر اکسیدی می توان به نیترید سیلیسیوم (Si3N4)، نیترید بور (BN)، کاربید سیلیسیم (SiC) و کاربید تنگستن (WC) اشاره کرد.

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.6
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود کتاب خواص مکانیکی سرامیک ها
4.51 MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران