نرم افزار Emerson PRV2size سایزینگ شیر اطمینان

نرم افزار Emerson PRV2size
نرم افزار Emerson PRV2size

نرم افزار Emerson PRV2size بر اساس استـاندارد API 520 که به بررسی نحوه انتخاب، محاسبه اندازه ، نحوه نصب تجهیزات فشار شکن در پالایشگاه ها می پردازد، سایزینگ شیر اطمینان را شبیه سازی می کند. شیر اطمینان شیری است که توسط یک فنر بسته شده است و با رسیدن فشار پشت شیر به یک فشار استاتیکی مشخص عمل کرده و به سرعت باز می شود (به این عملPOP کردن شیر می گویند) . شیرهای اطمینان معمولاً برای سیالات تراکم پذیر کاربرد دارد. با مشخص بودن مساحت سطح مجرابند و اندازه نازل می توان مشخص نمود که چه حجم سیال از شیر خارج خواهد شد. در ابتدا باید اندازه نازل خروجی ( اُرفیس) محاسبه شود.

در صنعت، مخازن تحت فشار باید به وسیله دریچه اطمینان محافظت شوند. دریچه های اطمینان باید طوری انتخاب شوند که در صورت بهم خوردن تعادل در فشار مخزن، شیر اطمینان باز شده و مقادیر اضافی مایع یا گاز خارج شود. در مواردی که فشار علاوه بر امکان بهم خوردن تعادل در شرایط کاری در معرض خطرات آتش سوزی و یا انفجار نیز هستند باید این شیرها طوری انتخاب شوند که نه فقط در فشار معینی باز گردند، بلکه ظرفیت آن را را داشته باشند تا مقدار زیادی مایع یا گاز داخل مخزن را که در اثر حرارت تغییر حالت داده است را به خارج منتقل کنند. شیرهای اطمینان در فشاری در حدود ۱۰% بیش از فشاری که مخزن باید نگه دارد و یا در حدود بالاترین فشاری که مخزن می تواند تحمل کند طراحی می شوند.

بنابراین با توجه به اهمیت شیر اطمینان در مخازن تحت فشار، شما می توانید با نرم افزار Emerson PRV2size بر اساس استاندارد API 520  مخزن تحت فشار و سایزینگ شیر اطمینان را شبیه سازی کنید. در این پست، نرم افزار Emerson PRV2size برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.33
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود نرم افزار Emerson PRV2size
95.75 M zip

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران