جدید
1
دقیقه مطالعه
5 / 0
  • دسته بندی تازه های علمی
  • تاریخ انتشار 3 سال پیش
  • بازدید 494 نفر
  • دیدگاه ها 0 دیدگاه
  • نویسنده خورشیدی
بعدا میخونم

لباس‌های کار ضد آب و ضد لک ساخته شده با نانو ذرات نقره

محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از نانو ذرات نقره علاوه بر تولید لباس‌های کار ضد لک و آب، لباس‌های ضد ویروس و باکتری ویژه بیمارستان را عرضه کرده‌اند.

نانو فناوری، فناوری نوین در زمینه توانایی ریز کردن و کنترل عناصر در اندازه نانو (۱۰ به توان منهای ۹) است. این فناوری به معنای مطالعات و تحقیق در سطوح اتمی و مولکولی برای ایجاد و یا تغییر برخی خواص مواد است.

این تکنولوژی در زمینه‌های مختلف کاربرد دارد و یکی از شرکت‌های فناور در حوزه نانو از این فناوری برای ارتقای کیفیت در حوزه نساجی استفاده کرده است.

این محققان از نانو ذرات نقره برای ایجاد مزایایی چون ضد میکروبی، ضد ویروسی، ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد حساسیت و ایجاد خصوصیت ضد الکتریسته ساکن در منسوجات بهره بردند. بر این اساس محصولات بسیار متنوعی در زمینه پوشاک، مواد آنتی باکتریال اولیه (خام) و مواد مصرفی آنی تولید شده است.

جوراب، تی شرت، کفش‌های چرمی و دست دوز، کفی‌های کفش ضد بوی نامطبوع، لباس کار ضد لک و آب، البسه ضد ویروس و باکتری بیمارستانی، اسپری حاوی مواد نانو ضدبو و میکروب و مایع رقیق آنتی باکتریال برای شست‌وشو از جمله محصولات این شرکت به شمار می‌رود.

نگهداری اعضای بدن به‌ویژه پاها به صورت نسبتا خشک و با طراوت کردن آنها بدون ایجاد حساسیت و از بین برنده باکتری‌های ایجادکننده بوی نامطبوع، التیام قارچ موجود در سطح پوست از جمله مزایای این محصولات به شمار می‌رود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران