متالوژی استخراج مس-ویرایش جدید (Mark E. Schlesinger)

متالوژی استخراج مس (Mark E. Schlesinger)

متالوژی استخراج مس

متالورژی استخراجی‌ فن جدا کردن فلز از کانی‌ها و تصفیه و نیز بازیافت آن است. استخراج فلزات از کانی‌های فلزی بر انسان‌های اولیه شناخته بوده است. فرآیندهای استخراج فلزات در قدیم به صورت روش‌های سعی و خطا بود. طلا و مس از اولین فلزاتی بود که استفاده شدند چون به صورت خالص در طبیعت یافت می‌شود.

استخراج فلز را با توجه به فرآیندهای آن به دو گروه کلی متالورژی حرارتی و متالورژی آبی تقسیم می‌کنند. اصول متالورژی حرارتی بر اساس ذوب و متالورژی آبی بر اساس حل‌سازی کانی می‌باشد. بیشتر فلزات موجود در طبیعت به صورتهای اکسید، سولفید، کلرید و کربنات می‌باشند. مهم‌ترین مرحله جداسازی این فلزات از سنگ معدن آنها احیا شیمیایی آنها است.

ویرایش جدید کتاب متالوژی استخراج مس که توسط چند نویسنده نوشته شده است، ‌اصلاح‌شده و به‌روزشده منبع قدیمی‌ اثر William G.I.Davenport است. ارائه دهنده پوششی جدید و کامل از فرایند تولید مس، موضوعات فراگیر که به اندازه فناوری زیست‌محیطی برای باد و انتقال انرژی خورشیدی متفاوت است،‌ همچنین دربردانده اصلاح محصولات زائد، بازیافت ضایعات الکترونیکی برای پیاده‌سازی فناوری جایگزین بالقوه است. نویسندگان، اصلاحیات صنعتی اصول پردازش و بهره مواد خام را بررسی می‌کنند. شامل ذوب و تبدیل، فرایندهای هیدرومتالوژیکال، و فناوری پالایش برای چشم‌انداز ‘mine-to-market’ از استخراج مواد خام اولیه و ثانویه تا فرستادن شمش و میله به مشتریان.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود متالوژی استخراج مس-ویرایش جدید
9.39MB PDF
دانلود مقاله لیچینگ کالکوپیریت (pressure leaching of chalcopyrite)
84KB docx

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران