دانشمند ایرانی، برنده مدال نقره سال ۲۰۱۸ مجله Acta Biomaterialia شد.

علی خادم حسینی ، برنده مدال نقره سال ۲۰۱۸ مجله Acta Biomaterialia

علی خادم حسینی ، برنده مدال نقره سال ۲۰۱۸ مجله Acta Biomaterialia

پروفسور علی خادم حسینی به مدال نقره سال ۲۰۱۸ مجله Acta Biomaterialia دست یافت.

پروفسور علی خادم حسینی استاد پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد و رئیس مرکز تحقیقات نوآورانه ی مواد زیستی در شهر بیرمنگام و همچنین بیمارستان زنان است.

او همچنین عضو هیئت علمی بخش علوم و فناوری سلامت هاروارد- ام آی تی و نیز عضو همکار موسسه مهندسی زیستی ویز است.

پروفسور خادم حسینی به عنوان پیشتاز در ترکیب شیوه های در ابعاد میکرون و نانو با مواد زیستی پیشرفته به منظور بازسازی کاربردهای پزشکی است. به خصوص، آزمایشگاه او پیشگام در چندین فناوری و مواد برای کنترل معماری و عملکرد بافت های بطور مهندسی رگه دار شده، می­‌باشد.
تحقیقات میان رشته ه­ای دکتر خادم حسینی به خوبی توسط محققین دیگر ارجاع داده شده و نیز حدود ۴۰ جایزه­ ی ملی و بین المللی را به خود اختصاص داده است.

او برنده­ ی جایزه ­ی ریاست جمهوری تازه کاری برای دانشمندان و مهندسان شده است. این جایزه، بالاترین افتخاری می‌­باشد که توسط دولت آمریکا به محققان تازه کار اعطا می­شود.

او در سال ۲۰۱۱ جایزه ­ی پیشگامان در مینیاتور سازی را از انجمن سلطنتی شیمی RSC برای انجام تحقیقات در حوزه‌ی بافت­های مهندسی میکرونی و سیلان شناسی میکرونی، دریافت کرد. در سال ۲۰۱۶ جایزه‌­ی دانشمند برتر در مهندسی بافت و انجمن پزشکی احیایی – بخش آمریکایی TERMIS-AM و در سال ۲۰۱۷ جایزه­ی کلمسون انجمن مواد زیستی را دریافت کرد.

دکتر خادم حسینی عضو موسسه آمریکایی مهندسی پزشکی و زیستی AIMBE ، عضو انجمن مهندسی پزشکی BMES ، عضو انجمن سلطنتی شیمی RSC ، عضو موسسه علوم و مهندسی مواد زیستی FBSE و نیز اتحادیه آمریکایی پیشرفت در علم AAAS است. در حال حاضر او در گروه ویرایشی چندین مجله معتبر مشغول به کار بوده و ویراستار یار مجله نانو ACS (ضریب تاثیر ۱۳٫۳) و عضو بخش مطالعات NIH BTSS است.

دکتر خادم حسینی، دکترای خود را در سال ۲۰۰۵ در رشته مهندسی زیستی از دانشگاه MIT، کارشناسی ارشد و کارشناسی خود را به ترتیب در سال های ۲۰۰۱ و ۱۹۹۹ هر دو در رشته مهندسی شیمی، در دانشگاه تورنتو کانادا، گذرانده است. ایشان مدال نقره‌ی خود را در سال جاری، در گردهمایی انجمن مواد زیستی در شهر آتلانتا دریافت خواهد کرد.

منبع : materialstoday.com

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران