پوشش سطحی ضد ویروس کرونا ساخته شد!

مقدمه این روزها تعداد بسیار زیادی از خبرهای مربوط به ویروس کرونا در رسانه ها به گوش می رسند. خبرهای خوب یا بدی که تاثیر زیادی روی مردم جهان می گذارد. یکی از خبرهای خوبی که این اواخر منتشر شده است، اختراع نوعی پوشش سطحی ضد ویروس کرونا است که باعث از بین رفتن ویروس COVID-19 می شود....

موسسۀ نانوتکنولوژی دانشگاه واترلو (WIN)، در حال همکاری با موسسۀ بین المللی SiO2  است. هدف از این همکاری، ایجاد نوعی پوشش سطحی است که بلافاصله ویروس جدید کرونا را از بین می برد. این پوشش ضد ویروس می تواند بر روی تمام تجهیزات محافظ شخصی و سطوح در معرض لمس (High-Touch Surfaces) اعمال شود تا خطر انتقال ویروس در جامعه را به طور چشمگیری کاهش دهد.

موسسه WIN بزرگترین موسسه فناوری نانو در کانادا و یک رهبر جهانی در کشف و توسعه مواد هوشمند و کاربردی است. شرکت بین المللی SiO2 نیز در زمینۀ تولید پوشش های فوق العاده نازک با کارایی بالا برای بازار آمریکای شمالی فعالیت می کند.

این طرح تحقیقاتی چند وجهی، یک مجموعه آزمایشی را ایجاد کرده است که مقدار چسبندگی بین ویروس و یک سطح پوشش داده شده را به طور کمی بررسی می کند. در این طرح از قطرات آب برای تقلید از حالت اولیۀ انتقال کووید 19 از شخصی به شخص دیگر استفاده می شود.

1
دقیــقه مطالعه

ساخت اولین پادتن ویروس کرونا که ویروس را به طور کامل فلج می کند!

ویروس کرونا که حدود 4 ماه است نام خود را بر سر زبان ها انداخته، با توجه به ماهیت...

آزمایشات بعدی، توانایی پوشش ها در غیرفعال کردن ویروس SARS-CoV-2 را بررسی خواهند کرد. ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود. «سوشانتا میترا» مدیر اجرایی WIN و محقق اصلی این پروژه در این باره می گوید:

ویروس COVID-19 می تواند در سطح به مدت 24 ساعت یا بیشتر زنده بماند. به منظور محافظت از جنگجویان خط مقدم مبارزه با کرونا و عموم مردم، مهم است که ویروس کرونا هنگام تماس با هر سطحی بلافاصله نابود شود. کار ما با تولید یک پوشش ضد ویروس که دقیقاً همین کار را خواهد کرد، به اوج خود خواهد رسید.

تحقیقات پژوهشگران موسسه SiO2 بر روی نابودی ویروس کرونا

فرآیند ایجاد پوشش شامل مراحل مختلفی می شود. مراحلی مانند توسعۀ روش هایی برای پوشش طولانی مدت مواد ضد ویروس روی سطوح مختلف، درک نیروهای فیزیکی بین COVID-19 و مواد پوشش داده شده و ایجاد یک مدل محاسباتی و فرمول بندی بهینۀ مواد پوشش که موجب افزایش اثربخشی آن ها می شود.

«بروس جانستون» مدیر ارشد فناوری در آزمایشگاه های نوآوری SiO2 به خبرنگاران گفته است:

ما سابقۀ طولانی ای در ساخت و ارائۀ محصولات ایمن، پایدار و سازگار با محیط زیست داشته ایم. این سابقه ما را قادر می سازد تا این لحظۀ تاریخی را ببینیم. ما از همکاری با پروفسور میترا و WIN به منظور ارائۀ یک پوشش سطحی به بازار که می تواند عوامل بیماری زا را به سرعت نابود کند و گسترش بعدی آنها را خنثی سازد، هیجان زده هستیم. کاهش میزان عفونت باعث نجات جان افراد و ایجاد محیطی امن تر در فضاهای عمومی و خصوصی از جمله خانه ها، محل کار، مدارس، فروشگاه ها، وسایل حمل و نقل عمومی و مکان های پذیرایی خواهد شد.

منبع

www.materialsperformance.com

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران